OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Prenajom frekvencie?

Hosť · 2 · 9080

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

mercury

  • Guest
on: Marec 08, 2014, 22:38:34 večer
Caute chcel by som radu od niekoho zbehleho - pripadne nejaky link, kde by som nasiel co potrebujem:
Uvazujeme o pouzivani vysielaciek na firemnu komunikaciu, potreboval by som vediet ako to je keby sme chceli pouzivat nejaku "sukromnu" - teda mimo PMR/CB - kvoli ruseniu a vyssiemu dosahu....

Hladal som na strankach TU ale neviem sa z toho vysomarit.... Neviete mi niekto napisat nejake strucne info...?

Dakujem vopred


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #1 on: Marec 08, 2014, 23:31:34 večer
Zisťoval som tieto informácie asi pred rokom, kedy sme tiež chceli vytvoriť uzavretú rádiovú sieť. Presne si to však už nepamätám, vtedy mi info poskytol kamarát cébečkár - Miro "Snoopy" B.Bystrica.

Na Telekomunikačn ý úrad treba poslať žiadosť, ktorá okrem iného musí obsahovať počet rádiostaníc, požadovaný dosah (akčný rádius). Na základe toho úrad pridelí frekvenciu, ktorá nebude v kolízii s inou firmou/užívateľom v okolí. Samozrejmosťou je úhrada poplatkov za užívanie frekvencie a za každú stanicu.

Odporúčam skontaktovať Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (Telekomunikačn ý úrad SR bol zrušený a funguje pod novým názvom). Obráť sa na hovorcu, ing. Romana Vavra  (You are not allowed to view links. Register or Login) a on ťa určite navedie na zodpovednú osobu, ktorá ti dá úplné informácie.