OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Poznáte dobré kopce na expedíciu ?

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #70 on: Apríl 21, 2016, 22:26:04 večer
Poznate niekto kotu Biely vrch You are not allowed to view links. Register or Login pri Vrsatci? Neviete nahodou, ci je tam rampa, alebo sa tam da dostat v pohode autom? Popripade nejaku dobru kotu pristupnu autom na EBH v okoli Trencina.

Peter SK-780
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #71 on: Apríl 27, 2016, 20:22:29 večer
Ahoj Peter...
Bol som tam asi pred mesiacom. Autom sa tam dá dostať, ale jedine SUV, na osobák je tam dosť jám a môže tam byť blato... Len na EBH zrejme pôjdú 1 km od Teba chalani z Bororo (Chmeľová).
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #72 on: Apríl 27, 2016, 20:57:08 večer
Dakujem Mailo za info. Pocas brousovania po mampe som nasiel este jedno pejne miesto, aj dobra vyska aj by tam mala viest cesta. You are not allowed to view links. Register or Login Tak este uvidim, ako sa rozhodnem. Este sa mi rysuje aj vikend na ceskej vysocine, tak musim sa uz rozhodnut.

73! Peter SK-780
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline MatesBrno

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 53
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
    • CBPMR
  • Lokátor: JN89GE
Odpovedať #73 on: November 30, 2018, 10:11:23 ráno
Dnes nad ránom mi vyšiel metodický článok k prieskumu vhodných miest na vysielanie pomocou programu Radio Mobile. Možno Vás to bude zaujímať. Odkaz: You are not allowed to view links. Register or Login
« Last Edit: November 30, 2018, 10:16:33 ráno od MatesBrno »
Mates Brno (JN89GE, 320m)


Offline fero

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 46
    • Karma: 8
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99JE
Odpovedať #74 on: November 30, 2018, 10:56:50 ráno
No bohužiaľ tie najlepšie kóty s ktorých sa dalo rovnocenne konkurovať českým expedíciam organizátor EBH na Slovensku zakázal.
Ešte by som zakázal Skalku, Veľký Kriváň aby to bolo kompletné. Každý kto chce dosiahnuť umiestnenie niekde na špici sa bez smerovky, ďalšej techniku nezaobíde. Preto potrebuje dobrú kótu kde sa dá dostať autom. Takýchto  kot je na Slovensku mizerne málo, oproti Česku..
Závery s toho si môže urobiť každý sám. 


Offline Roman

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 106
    • Karma: 13
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88PI
  • Skype: romankrizan
Odpovedať #75 on: December 01, 2018, 08:36:25 ráno
Zakazal  :)
Ja som tiez hlasoval za to aby boli zakazane, pretoze ked si tento rok napisal Milan v prvej minute V.Javorinu tak som hned vedel ze lepsi ako druhy nebudem.
A stalo sa  :) A to som ani nemusel ist autom zo smerovkou na co najvyzsi kopec.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #76 on: December 01, 2018, 10:14:48 ráno
ked sa na to pozrieme z pohladu SK tak ten zakaz dava zmysel, ale ak sa na to pozrieme z pohladu CZ+SK tak je ten zakaz zbytocny ba priam az demotivujuci pre SK CBckarov.
 a kedze je ta sutaz od zaciatku myslena ako Cesko-Slovenska (a realita je taka CZ je rovinatejsie a je tam viac CBkarov vratane domasedov), tak by som osobne radsej "problem" vyhravajucich z V.Javoriny a Mart.Holi (za SK) riesil neako inac.  npr. obmedzil moznost  vysielat  z jednej konkretnej koty nad 1000m  raz  za  3 (4,5) rokov.
- toto je len moj nazor, respektujem ako to organizotori urobia.(ja aj tak pojdem z nieco mensieho sa len zucastnit pre zabavu ;D ;D ;D :D)


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #77 on: December 01, 2018, 11:13:18 ráno
Taká krátka úvaha možnosť sa premiestniť na iný kopec cez súťaž a  zbierať zase za spojenia nove body za rovnaké spojenie len na inom qth.? 
Pekný deň...


Offline fero

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 46
    • Karma: 8
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99JE
Odpovedať #78 on: December 01, 2018, 18:36:22 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Zakazal  :)
Ja som tiez hlasoval za to aby boli zakazane, pretoze ked si tento rok napisal Milan v prvej minute V.Javorinu tak som hned vedel ze lepsi ako druhy nebudem.
A stalo sa  :) A to som ani nemusel ist autom zo smerovkou na co najvyzsi kopec.

Ak by si ty bol stihol zápis V. Javorinu ako prvý a vyhral, tiež by si hlasoval za zákaz či... :-\
No výsledok si dosiahol aj vďaka tomu, že ostatný boli ešte na vyšších kopcoch ako ty a mali aj tie smerovky. Viem o čom hovorím, aké boli denníky keď ešte neboli povolené smerovky a koľko bolo spojení do ČR.
No ak si tak fandíš, skús prísť na stredné alebo severné Slovensko na 700m krtinec, ak budeš chcieť, požičiam aj tú smerovku, uvidíme aký bude výsledok. :)


Offline MatesBrno

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 53
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
    • CBPMR
  • Lokátor: JN89GE
Odpovedať #79 on: December 01, 2018, 19:27:43 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Taká krátka úvaha možnosť sa premiestniť na iný kopec cez súťaž a  zbierať zase za spojenia nove body za rovnaké spojenie len na inom qth.?

Marcel, to bude v nultom ročníku CBM48, ktorý budem organizovať v 2019...
You are not allowed to view links. Register or Login

Návrh propozícií:
You are not allowed to view links. Register or Login
« Last Edit: December 01, 2018, 19:29:27 večer od MatesBrno »
Mates Brno (JN89GE, 320m)