OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Poznáte dobré kopce na expedíciu ?

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #40 on: Január 19, 2013, 17:16:01 večer
janci... o dva prispevky hore bol prve oznamenie expedicie... ale nebol tam den a preto napisal este jeden... v prvem si mal aj lokator...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #41 on: Január 20, 2013, 18:27:54 večer
prave som pozeral nejake koceky vcelku dobra stranka je ich tam hodne.
You are not allowed to view links. Register or Login
Pekný deň...


Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn99if
Odpovedať #42 on: Január 20, 2013, 18:30:58 večer
Ďakujem za ohlas .Prosím ak ma niektori počuli volať z pod kopca dajte vedieť - rád by som vedel kam to lietalo.
Povodný plán nevyšiel -nedostal som sa hore - tak som skončil kusok nad dedinkou  Divina -Žažovci cca v 500 m.n.m.

PS: Podla Vás na poriadnu súťaž ( aby človek spravil pekné spojenia ) typu EBH, Polný den ap je nutný kopec aspon cca 900 m ? Aké máte skúsenosti ?


Offline tomik LE

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #43 on: Január 20, 2013, 18:36:39 večer
ta treba byť aspon pri tej 900 m.n.n ale ked nemas po blizku taky kopec tak aj 600 m.n.m neni zle furt lepsie ako doma sedieť


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #44 on: Január 20, 2013, 18:45:17 večer
Ja ked vybehnu u nas hore na kopec co ma 1200m tak mi to je uplne trt platny, nedovolam sa nikam lebo vsade kolem dokola mi prekazaju Tatry a ty su vyssie ako moj kopec. Takze v kopcu to nebude, ale aku ma polohu ten kopec a ako daleko je prva vyssia prekazka cez ktoru ten signal neprejde.


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #45 on: Júl 15, 2013, 19:06:54 večer
Na Kňaží Stôl som sa vybral s rodinkov už vela krát. Prikladám fotku z netu pre  pozretie si výhladu. Keď budem mať HAM značku tak som sa s tatom dohodol žetam pôjdeme prvý krát vysielať PMR/70cm/2m/CB


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #46 on: Júl 17, 2013, 19:59:12 večer
Ak máš na mysli Kňaží stôl (637m, JN98DT), tak si skús pozrieť terénne profily do jednotlivých smerov cez You are not allowed to view links. Register or Login. Na východ to máš zabité cez Rokoš a okolité kopce 900-1000 m, čiže smer Banská Bystrica je zavretý.
Smer Bratislava je tiež problematická, lebo ti tam bude vadiť južná časť pohoria Považský Inovec - kóty Marhát a okolie, ktoré sú asi o 100m vyššie.
Smery do Českej republiky sú pomerne otvorené, za priaznivých podmienok a pri dobre nastavenej technike (hlavne anténa) je možné spojenie aj na Klínovec (JO60LJ, 1243m), čo je cca 425 km !
Na sever niekam do Ostravy to možno prelezie, ale signál bude asi slabý. Vzdialenosť niečo cez 110 km, no kopce vyššie cca o 500m spravia svoje.

Nikdy som na tomto kopci (Kňaží stôl) nebol, takže neviem povedať, ako je to s miestom na stavbu antény. Podľa satelitu je to otvorené. Ale uznaj brať na pleciach zariadenie na 3-4 pásma (PMR/70cm/2m/CB) je trochu dosť...
Som na CB viac ako 17 rokov a nikdy som nešiel naraz viac ako 2 pásma a aj to nestálo za nič... Radšej sa venuj jednému pásmu napr. CB a inokedy zasa inému, napr 2m/70cm.




Offline Klema

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 42
    • Karma: 3
  • Zvolavaci kanal ma cislo 1 !!!
    • Zobraz profil
Odpovedať #47 on: Február 14, 2014, 20:10:12 večer
Ahoj, ja by som polozil otazku inak: dobre kopce na vysielanie, na ktore sa da vyjst standardnym autom. Za standardne auto povazujme Fabiu. 
Pytam sa preto, lebo napr. pocas zimneho zavodu som zachytil niekoho z Vrablov, kto vysielal z vinic - skratka to bol najlepsi bod v okoli. V Hlohovci som napr. isiel okolo vyhliadky na mesto, je tam odpocivadlo s parkoviskom a dostatocna vyska nad okolitym terenom, ziaden zazrak, ale ked idem okolo preco tam nevybehnut  a nedat vyzvu? Kes som bol v Kosiciach, vysiel som na nejaky kopec nad kalvariou - Rozalia ci tak nejak, uspech ziadny, domaci urcite poznaju lepsie miesto.


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #48 on: Február 14, 2014, 20:52:59 večer
To je trochu iná téma. Kopce, na ktoré sa dá vyliezť autom by si mohol ďalej deliť na tie s asfaltkou až na vrchol a "offroad" jazdu.

asfaltky, resp. spevnené cesty, kde som bol
  • V. Javorina, JN88UU, 970m
  • Pov. Inovec, JN98AS, 1042m
  • Jankov Vŕšok, JN98ER, 533m
  • Penhýbel, JN98GN, cca 600m
  • Skalka, JN98LR, 1230m

offroad:
  • You are not allowed to view links. Register or Login, JN88RT, 621m (tu býva veľký problém, keď je mokro)
  • You are not allowed to view links. Register or Login(bývalá rozhladna pri Skýcove), JN98EM, 520m,

Tie miesta, ktoré si spomenul ty:
  • Vráble, Vinice - odtiaľ vysiela Jožo -Dyčka z mobilu...
  • Nad Hlohovcom - rozhladňa Šianec (aspoň si to myslím) - obľúbené miesto Mira Hlohovec, expedície Trnaváci a ďalších.

« Last Edit: Február 14, 2014, 21:08:04 večer od Marconi »


Offline Jano Istebné

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 58
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #49 on: Február 14, 2014, 20:56:54 večer
nad Rozáliou je Červený Breh
You are not allowed to view links. Register or Login

autom sa dostaneš tu
You are not allowed to view links. Register or Login

vyššie nad Košicami sú Kavečany
autom sa dostaneš tu You are not allowed to view links. Register or Login
myslím, že z toho Hŕbka kúsok vyššie je dosť dobrý výhľad
s nadmorskou vyskou 517 m.n.m
« Last Edit: Február 14, 2014, 21:50:15 večer od IvanBardejov »
PMR ch  3 aj 4
CB   ch 17