OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Rozšírenie Allamat 296

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
on: Jún 07, 2013, 22:03:39 večer
                                                             Rozšírenie Allamat 296

Tak som sa rozhodol, že Vám napíšem jednoduchý návod ako rozšíriť CB staničku Allamat 296 new. Zmeny v rozšírení prevedieme zo zadnej strany predného panelu. V pravo dole od procesoru sa nachádzajú štyri dvojité diody, pod nimi sa nachádza osem prepojek.  Mi sa zameriame na tieto prepojky. Pri rozšírení na u nás povolených 80 kanálov prerušíme prepojku č.3 a spojíme prepojku č.2. Po správnom reštarte staničky  dosiahneme 80 kanálov FM.  Správny reštart staničky prevedieme stiskom tlačítok M1+M6. Tento reštart funguje u všetkých modifikáciách procesorov rovnako.

U staničiek kde výrobné číslo začína číslom 97 dochádza po prepojení iba cínom k častým problémom so správnym chodom staničky. K odstránení týchto problémov predídeme osadením SMD kondenzátorom o hodnote 100nF.



Rozšírenie:                        Prepojiť:
    40 kanálov FM                          3
    80 kanálov FM                          2
    200 kanálov FM                        8
    400 kanálov FM                        7
    600 kanálov FM                        7+8 iné verzie 6+7+8
    -5 kHz  Poľská norma               5
    AM                                           4 iné verzie 80 kanálov FM / AM 12 kanálov
    1200 kanálov FM                     3+5+7+8 iné verzie 3+5+6+7+8

Pozor na číslovanie prepojek, lebo nie sú za sebou.  U nás sa tieto staničky predávajú bez modulácie AM,  preto pri rozšírení o túto moduláciu Vám AM fungovať nebude.

Tento návod nefunguje na všetky staničky rovnako, pretože firma Allamat niekoľkokrát menila firmware, takže sa môže stať,  že prepojky 6,7,8, pridávajú kanály v inom poradí. Ostatné prepojky fungujú rovnako.

Tento návod je zostavený z mojej vlastnej skúsenosti zo staničkou Allamat 296 new a starší verzií tejto staničky. Avšak podotýkam, že pri použití tohto návodu robíte všetko na vlastnú zodpovednosť a za poškodenie staničky nezodpovedám.

S pozdravom dejvid   





Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Jún 07, 2013, 22:08:18 večer
Tento navod som zverejnil jiz na starom portalu, ale nekam sa stratil.
A na vasi ziadost som ho znova zverejnil.
Velmi ma potesi ked niekomu z vas zasa pomoze  ;) .
Nabuduce vam napisu navod ako odblokovat rucku Allamat 27 DTMF


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #2 on: Jún 08, 2013, 01:51:22 ráno
Mne pomohol som skusil na svojej stanicke
Pekný deň...