OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

SlimJim anténa

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline ruso

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 38
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
on: Apríl 14, 2021, 07:25:40 ráno
Pozdravujem, chcel by som skúsiť vyrobiť SlimJim anténu. Pozerám, že asi bude celkom problém zohnať taký ten starodávny koaxial dvojlinku 300ohm. Vedeli by ste mi poradiť, kde sa to dá zohnať? Našiel som iba jeden obchod, ale majú len osobný odber v BA. Prípadne ako by som ten kábel nahradil?

Tu je návod na stavbu:
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #1 on: Apríl 14, 2021, 20:20:13 večer
Ak chces naozaj dobru portablovu antenu, postav si SLIM COBRU :-)  You are not allowed to view links. Register or Login    Dokonale ju odladis najprv do pasma poctom zavitov a doladis skracovanim ziarica :-) Je to v podstate stvrtka, ale velmi dobra. Mam s nou spojenie na 270Km z Uhornej az dakde na Myjavu a ked som ju mal na streche doma tak za prihodnych podmienok mam s nou spojenie zhruba 1300km Z KE do Syrakuz na Sicilii :-)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #2 on: Júl 21, 2021, 11:06:17 ráno
Ahoj, koaxiál nie je dvojlinka ;)
Slim Jim je v princípe "polka" , takže ak nezoženieš 300ohm dvojlinku, anténu si dokážeš vyrobiť aj z drôtu a dvoch kondenzátorov You are not allowed to view links. Register or Login s rovnakým ziskom. Je síce náročnejšia na výrobu, ale zase je kratšia a "portejblovejši a" ;)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #3 on: Júl 21, 2021, 11:10:58 ráno
Prípadne ak je problém cievka a kondenzátory, tak obdoba SlimJim sa dá postaviť aj z RG58 You are not allowed to view links. Register or Login

Žiarič, teda tá časť 520cm môže byť aj drát, nemusí to byť RG58 ;)
« Last Edit: Júl 21, 2021, 11:13:31 ráno od pugzley »