OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Veľký Kriváň

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: Apríl 10, 2012, 00:10:59 ráno
Tak a máme po sviatkoch....
V mojom prípade aj po 4 dňovom výlete. Ako prvé som nahodil na portál fotky ktoré sa budu dotýkať aj článku. Druhý deň pobytu na chate sme sa rozhodli aj podla počasia že je správny čas vybehnúť na kopec V.K. Takže nahadzujeme magnetky na auta a vyrážame. Zhruba do pol hodinky prichádzame na parkovisko a zakupujeme lítky za cenu cca 10€ na osobu a 3€ za psa. Výstup trval cca 7minut. Už pri výstupe som prehodnotil svoju situáciu ohľadom obuvy. Nakoľko sa objavovali menšie flaky snehu a pri hornej stanici dosť veľke flaky. No hádam to zvládnem :) Ako prvé hľadám tabulu kadiaľ sa vybrať a ako to bude časovo. Informácie su jasné cca 1700 mnm a dĺžka výstupu cca 40 minút. V tom okamihu vyberám stopky na mobile a mačkám štart. Počasie bolo nádherné a v podstate bolo teplo.
Takže zahajujem prvý krok a somnou  ďalších  5 osôb a jeden hafkač. Zapíname rúčky a horsa hore.
Samozrejme na PASME zatial žiadna možnosť zachytenia niekoho, niečoho tak pokračujeme ďaľej. Asi po 15 minútach stúpania sa u hafkáča dostavili poranenia pacičiek na mokrom a primŕzajúcom snehu a tak to otáčaju smerom dolu. Po ďalších 10 minútach to vzdáva ďalšia osoba a stáča to zbabelo smerom dolu i napriek tomu že bol skoro hore. Zrazu zistujem že sa chystá zamnou hore ešte jedna osoba ktorá ma ďalšiu rúčku a na pol ceste mi oznamuje nech ho počkám.. Zatial zbytok pokračuje smerom hore. Ako tak čakám na Pixela ktorý kráča zamnou hore tak sa pozerám vlastne okolo seba a zistujem že počasie sa radikálne mení a začalo dosť silno fučať a dorazila aj akási vrcholová hmla :)
Popri tom volám Palovi BA nech skkúsi zapnúť staničku na 20 a že do 20 minút som hádam online. Ešte som ho poprosil o krátku informáciu ohľadom počasia a ako to vyzerá smerom na nás. Po skončení hovoru sa otáčam na Pixela ktorého mam ako na dlani a všimam si ako sa prepadol pod sneh po kolená asi 3x posebe :D Chcel to vziať skratkou a to sa mu stalo osudným. Vzdáva to. Oznamuje mi do stanice že čaká na mňa na polke cesty... Tak sa otáčam smerom k vrcholu a pridávam do tempa. Kolegovia zatial stihli vybehnuť na vrchol a v momente keď som dosiahol ja vrchol, tak odchádzajú smerom dolu. Po mojom výstupe sledujem ostatných ľudí a všetci majú super oblečenie vhodné to aktuálneho adekvátneho počasia ktoré bolo na vrchole kopca...
Kto by to bol povedal :D Po uchopení poriadne zdevastovanej značky na ktorej sa ani nedal prečítať obsah dávam výzvu na 20 kanáli a zistujem že sa mi vyštavila baterka v rúčke ktorá sa používala počas celej cesty na chatu, na chate, pri výstupe a tak ďalej. Skúšam volať znovu Palovi a skúšame to všeliako možne aj nemožne. Na pásme sa po dobytí vrcholu ako keby čarovným prútikom roztrhlo vrece z rušením a miliónom ľudí tiráci a pod. Ovšem to čo som ja poteboval ani náhodou. Skúšal som to cca 20 minut ale počasie a moje oblečenie nedovolovalo viacej. 
Je čas to zobrať rýchlo smerom dolu. V hlave mi prebehlo trošku skúsim pobehnúť nech na mňa nečakajú tak dlho. Samozrejme pri behu sa sneh prebára hlbšie ale to ma nenapadlo. Tak som sa za behu vyzul s tenisiek asi tri krat. Kým som dobehol za pixelom na pol cesty bol som totálne premočený a on prefúknutý s čakania na mňa. Tak si to berieme smerom dolu a samozrejme že ešte po ceste smerom dolu som sa pár krát ešte vyzul a boli aj pády. Nie niesme šmatloši ale sneh čo sa cez deň roztápal tak podvečer zamŕzal a miestami to chcelo hádam aj mačky. Keď sme sa dostali k lanovke tak čapujeme čaj. Čo najrýchlejšie bežíme do lanovky a schádzame dolu. Ešte rýchlejšie štartujem auto a púštam kúrenie na nohy. Po príchode na chatu zistujem že mi bežia stopky :)

Takže výlet v pohode, kolega cítil príchod choroby a v konečnom dôsledku som nič nechytil podstatné na pásme a ani som nezistil koľko mi trval výstup... Výhľad nádherný panoráma super keď sa niekedy ovšem rozostúpila hmla. PS: v teniskách na kopce nelezte :)
 
Takže prikladám fotečky v galérií Veľký Kriváň.

Pozrite si panorámu výhľadu:
You are not allowed to view links. Register or Login











 
Pekný deň...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Apríl 10, 2012, 11:25:44 ráno
tak to som bol oproti tebe, ja som hladel z Soliska smerom na Nizke tatry a okolo pohoria skusal som PMR ale okrem prevadzacov na Kojsovke, Branisku, Krizave, Kralovej neslo nic


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #2 on: Apríl 10, 2012, 17:51:05 večer
a cos nemal druhy battery pack?
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Apríl 10, 2012, 18:42:11 večer
Nie nemal. Skor mal Pixel druhu rucku ale ten zdochol na polke cesty a ist prenu a zase hore to sa mi fakt nechcelo za takych podmienok.
Ale vylet bol super a ked nebude na kopci sneh tak to tam moze byt velice veeelice heskeee a ur+cite tam niekedy zavytam este.
Pekný deň...


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #4 on: Apríl 10, 2012, 19:05:04 večer
ja mam taky dlhy 1.5m telskop na rucku , co  dal krtko ze bol pokazeny, a som  si ho opravil
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Apríl 10, 2012, 19:24:39 večer
Inak tiez ma mohlo napadnut zobrat tu dratovicu do vacku ze...... >:(
a kupit si pred tym jeden konektor ako tam vybehnem...
Pekný deň...


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #6 on: Apríl 10, 2012, 20:54:18 večer
no inak fakt , nekde to tam skusit natiahnut  ze co by to spravilo, len neiem kde tam ,lebo to mas 6 metrov , jedine naky prut mat zo sebou
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #7 on: Apríl 10, 2012, 22:47:40 večer
Teda admine, pochopim ked pridu do Slovenskych hor pepici v kratkym rukavu a teniskach v tomto obdobi, ale TY !!! tos ma chlape opravdu sklamal  ;D ale zasa na druhu stranu si ta dokazem nazivo predstavit ako tam letis a zrazu si vytrepes hubu  ;D


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Apríl 11, 2012, 00:22:23 ráno
A tak povodne som isiel len na chatu nemyslel som ze vobec niekoho ukecam na kopec lebo to bola taka partia ze priemer na osobu bolo asi 100 kg :D  Ale podarilo sa ale zial bohu len takto no.... Ale ide zase o to ze kto moze povedat ze bol v teniskach na takom kopcisku :D A inak ten vyhlad fakt stal zato miestami ked sa rozostupila hmla....Uz nech kolega donesie tie fotky co robil zrkadlovicou to som zvedavy ako to bude vyzerat. Potom nahodim samozrejme
Pekný deň...


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #9 on: Apríl 11, 2012, 09:09:52 ráno
este ze si nenahodil sandale :D :D
CB všade tam, kde sa len dá