OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #40 on: November 25, 2013, 13:58:36 večer
Ktorú si vyberáš?

Boomerang 27A alebo Boomerang 27W
CB20, PMR03


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #41 on: November 25, 2013, 16:11:30 večer
dj polku a vypradny sa na bumeranga, ja som sa snim nedokrical ani na druhy konec mesta , a to som mal ten dlhsi
CB všade tam, kde sa len dá


Offline pedroNM

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 29
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #42 on: November 25, 2013, 20:47:12 večer
27A ... fakt nemám iné riešenie,mám na prd balkón...


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
Odpovedať #43 on: November 25, 2013, 20:59:40 večer
Palo tam ide o to že polka by budila slepé oči starších obyvatelov. A na boomerang mám názor typu: To by mně zajímalo, kde udelali soudruzi ze Siria chybu... Čo tak skusiť spraviť niečo ako boomerang ale typu GP s jednou protiváhou :)


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #44 on: November 27, 2013, 01:34:19 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
Palo tam ide o to že polka by budila slepé oči starších obyvatelov. A na boomerang mám názor typu: To by mně zajímalo, kde udelali soudruzi ze Siria chybu... Čo tak skusiť spraviť niečo ako boomerang ale typu GP s jednou protiváhou :)

Kamarát, ty sa ešte musíš vela učit o anténach...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #45 on: November 27, 2013, 10:12:29 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
27A ... fakt nemám iné riešenie,mám na prd balkón...

Ja by som sa snazil dostat na strechu, sice tu vyplakavate, ze je to nemozne, ale casto ste sa o to ani poriadne nepokusili.
Zaklad je pripravit sa na to a vediet ze kazdy spas nieco stoji ci uz financne alebo casovo.

Keby som mal dnes riesit antenu na streche  v novom bydlisku, tak si pripravim podklady na schodzu vlastnikov bytov, teda co tam chcem dat, preco a HLAVNE ze mi to spravi odborna firma ktora MA POISTENIE pre pripad poskodenia strechy pri montazi. Na schodzi staci suhlas od nadpolovicnej vacsiny pritomnych na schodzi a je velky predpoklad, ze to odklepnu, ak je clovek slusny (to nielen na schodzi) a vie zdovodnit preco to chce. Tym ze ma v talone firmu a poistenie na skody, tak by mal zobrat vietor z plachiet bojkom o strechu. Zapisnica zo schodze sluzi ako podklad na zaklade ktoreho MUSI spravca plnit rozhodnutie a MUSI umoznit pristup na strechu.
Firmu co ma poistenie najdes napriklad taku, co montuje STA a satelity, pripadne nejaky lokalny mikrovlnkovy poskytovatel, ale treba si to dohodnut dopredu, nie az po schodzi :) A treba sa pripravit na to, ze je to vec, ktoru mozno este neriesili alebo riesia malo a aj si za to teda zapytaju nasobne viac ako za montaz satelitu.

Ak to na schodzi neprejde, tak az potom riesit tu najhorsiu moznu variantu a to montaz na balkon. A ak nieco na balkon a nenapadne, tak o strop balkonu uchytit ruru, co bude trcat 1,5m od steny (norma dovoluje 1,6m bez bleskozvodu) a na koniec rury zavesit dratovu "kralikovku" co je vlastne "polka" akurat dole hlavou. Je to nenapadne a da sa to vystrcit z balkona len pocas vysielania, po skonceni hodit drat na svoj balkon.

Tak by som to riesil ja.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #46 on: November 29, 2013, 10:11:18 ráno
pugzely, dobrý nápad dať nosnú rúrku na strop balkónu (lodžie), Ja to riešim tiež drátovkou, vysúvam ju 1,5m od balkónu na drevenej rúčke od metly ;D, som v zástavbe na 2 poschodí a okolo sú vyššie budovy aj stromy a dostal som report 56 na cca 60km na V.Javorinu a 59 na cca 25km na nižšie položené QTH...nemám skúsenosti s boomerangom, ale myslím, že taká dobre vyladená drátovka, ktorá sa dá ešte aj po vysielaní ľahko demontovať, prípadne len drát stiahnuť na balkón je veľmi dobrá alternatíva pre nás panelákových CB.. :o


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #47 on: November 29, 2013, 10:43:07 ráno
Dajte niekto foto,,, Ja bývam na štvrtom a snažím sa predstaviť si tú drátovku na metle  ;)

Keď bude sused niečo potrebovať, tak stačí potiahnuť?  :D
CB20, PMR03


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #48 on: November 29, 2013, 19:33:33 večer
presne na tento sposob ti dá podrobnosti a fotky Paskal BA, ten na túto antenu obcas chodí...


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #49 on: November 29, 2013, 22:35:47 večer
Panelakove deti to majú s CB ťažké  :D

Paskal, daj nejaký návod "ako na to"  ;)
CB20, PMR03