OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ladenie Wilson Little Will

Hosť · 11 · 13477

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

pitigl

  • Guest
on: Február 05, 2014, 19:22:05 večer
Kupil som si túto antenu a skúšal naladit. Najviac naladit sa mi podarilo na 2/2. Zda sa mi  ze je to dost malo. Viete poradit ako ju co najlepsie naladit ?


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Február 05, 2014, 20:27:41 večer
ak na streche tak v jej strede ? treba trocha zkonkretizovat sposob a miesto montaze aby sme ti vedeli pomoct, lebo 2,2 je dost vysoko , i ked tvoj typ anteny neni neaka super antena, ale kazda antena by sa mala dat zladit.


pitigl

  • Guest
Odpovedať #2 on: Február 05, 2014, 21:06:27 večer
Ano bola na streche, to že strecha je protivaha som už čítal. Je pravda že nebola v strede ale skôr nad hlavou šoféra.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Február 06, 2014, 05:54:02 ráno
ak nebola uplne na kraji tak ma protivahu strechu , zaklad u magnetickych anten je velky magnet aspon 12 cm priemer lepsie 15 cm aby stycna plocha bola co najvacsia. dobre priletovany koax na obidvoch stranach koaxu a stravna dlzka koaxu.Potom uz len zladit dlzkou anteny.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #4 on: Február 06, 2014, 13:22:29 večer
Pokiaľ je správne nasadený a napájkovaný konektor a prípadne aj ladená dĺžka koaxu, tak myslím že problém môže byť aj v stanici. Ja mám jednu vyše 15ročnú stanicu a s tou som mal PSV stále okolo 2 a ladil som a ladil antény a....  keď som kúpil novú stanicu hneď sa podarilo antény vyladiť lepšie aj na 1:1,1. Potom ešte môžeš skúsiť jeden trik: Pod gumu čo je na magnete skús vložiť hrubý alobal (v coop jednota predávajú ako extra silný). Vložiť sa môže na celý priemer magnetu a trochu prehnúť cez kraj, tak aby ešte šla založiť guma späť...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Február 06, 2014, 14:30:07 večer
Podla lokatora si niekde od Gelnice , skus sa spojit s CB s Kosic, urcite by ti pomohol Janko Kukucinka ale aj iny , je to stary CB ckar.Pripadne aj v Spiskej su aj radioamatery co maju anteny analyzer.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #6 on: Február 06, 2014, 15:29:39 večer
Moze byt aj naprd psvak. To som uz pocul tiez od ludi ze merali merali a domerali. Skus popripade ak mas moznost aj na inom zariadeni.
Pekný deň...


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #7 on: Február 06, 2014, 16:48:47 večer
Marcel s tým PSVakom máš pravdu. Máme tu v TT podobnú skúsenosť.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Február 06, 2014, 18:18:42 večer
Nechodis niekde smerom Presov, StaraLubovna  ? Aby som ti to premeral. PSV ale aj vykon .Napis a dohodneme sa.


pitigl

  • Guest
Odpovedať #9 on: Február 12, 2014, 15:57:34 večer
Diik za rady a aj ochotu pomoct. Mam dve Alany tak skusim aj s druhou. Musim sa s tzm trochu pohrat.  Len mam malo casu na svoje konicky takze kedy to spravim este neviem  :D
Ak sa mi to nepodari vylepsit tak sa urcite s nieky z vas spojim. Do KE chodim , Smer SNV a Presov moc nie. Ano som z Gelnice.