OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Kto, kedy a kde ide na portejbl CB

0 Members a 5 Hostí prehliada túto tému.

Offline ruso

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 38
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09DB
Odpovedať #390 on: Apríl 04, 2020, 20:12:22 večer
Počul som ešte Mafiu(?), ale nepodarilo sa nadviazať spojenie - nerozumeli ma. Inak len Taliani :D Tiež som tam bol iba hodinku a napokon som išiel preč.


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #391 on: Apríl 24, 2020, 22:20:03 večer
After party na KAKTUS MAJÁKu
Po minulé roky sme takmer vždy po skončení stretnutia na Remate pokračovali v menšom počte na Kaktus Majáku a využívali jarné slnko v sobotu popoludní a v nedeľu. Tento rok, keď je stretnutie presunuté, to spravíme trochu inak…
Kaktus Maják je chata neďaleko Bralovej skaly (JN98JS, 826 m) nad rekreačnou oblasťou Remata, odkiaľ sme v minulosti často organizovali rádio navigáciu pre návštevníkov stretnutia. Dnes už cestu na Rematu každý dobre pozná, alebo zapne GPS navigáciu, preto navigácia nie je potrebná, no aj tak sa niekto vždy z chaty ozve a pozdraví kamarátov v éteri.
Tento rok je stretnutie zrušené. Preto sa Nautilus Handlová (SK-021) – zakladateľ a hlavný organizátor stretnutí na Remate rozhodol využiť tento víkend a pozval viacero ľudí na chatu. Spojíme príjemné s užitočným. Okolo chaty treba porobiť niekoľko vecí a večer budeme vysielať, koľko sa bude dať.
Už v piatok podvečer vyrazí jedna časť osadenstva, v sobotu ráno dorazia ostatní. Okrem pracovných nástrojov berieme viacero antén a vysielačiek, takže o testovanie nebude núdza. Ak teda máte nejaké to CB / PMR / HAM zariadenie, skúste nás nájsť a aspoň prostredníctvo m éteru navštíviť stretnutie na Remate v riadnom termíne. Ten mimoriadny bude určite oznámený.
CB kanál: 29
PMR kanál: 7
HAM: 145.500 MHz