OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Dosah PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #30 on: Marec 05, 2012, 02:02:56 ráno
No uvidime ako prebehne test len naprd je to ze sa to neda stopercentne porovnat v tom ze kazde vysiela na inom vykone
pre porovnanie by to chcelo mozno otestovat na viacerych miestach aspon 3och. a potom na tom istom porovnat aj CB. mozno by sa dalo este na cb znizit vykon ako tak....
alebo spravit fakt tych testou vyhodnotit a potom dopocitat a uvidime co stoho lepsie leti a v akych podmienkach aspon bude sranda
Pekný deň...


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #31 on: Marec 05, 2012, 02:03:46 ráno
No fajn, vyskusat by sme mohli, kludne aj dnes vecer okolo polnoci, ak to nebude vadit (mne urcite nie) Smile
Kedze mam tie najshitnejsie a najlacnejsie PMR rucky na trhu (bez subkanalov), tak o to zaujimavejsie to bude, si myslim.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #32 on: Marec 05, 2012, 02:04:31 ráno
no ja som tiez zistil ze tie moje stoja cca 400 sk v prepocte ponovom Smile takze to bude asi aj tak vyzerat uvidime ja urcite mozem az neskoro vnoci lebo kym dojdem s prace tak to tak vychadza cca.
Pekný deň...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #33 on: Marec 05, 2012, 02:05:52 ráno
PMR je skor urcena na hory , k turistike , lyzovaniu a podobne, vlastna skusenost, spojenie Solisko-Strbske pleso- KOjsovska hola PMR Brondi tusim X100 vzdialenost spojenia cca 80 km , pocutelnost velmi dobra, ale spojenie uz s Tatranskou Lomnicou v obci temer nemozne, priama viditelnost a kopce super, mesto a zastavba smola tak cca 300 m


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #34 on: Marec 05, 2012, 02:06:22 ráno
Moze byt podlamna inak asi aj zalezi od tych vysielaciek co je to zac a tak, pretoze tie moje su fakt divne. Jedine kde som to vyuzil je lyzovanie ako pises vox a sluchatka do ucha. Inak pouzitelnost v aute 0b moja skusenost teda.
Pekný deň...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #35 on: Marec 05, 2012, 02:06:56 ráno
Porovnavas hrusky s hroznom...
Prakticky test rucka s gumkou u spolujazdca kontra rucka s gumkou u spolujazdca je na PMR s lidlovkami cez 1500m, s CB Cocker 60m! Ano, ked sa pouzije magnetka, je to o inom, ale takisto sa daju kupit PMR s pevne pripojenou magnetkou cez koax. CB by potom malo navrch v pahorkatine a medzi stromami, PMR zase v meste medzi panelakmi.
Takze porovnavat porovnatelne, nie rucky s pidiantenkami s radiom s magnetkou alebo stacionarnou antenou, ale rucky s ruckami...
Apropo, ked sme pri dosahu z auta, u mna v terajsom aute mam rusenie pri zapnutom motore na CB s magnetkou 7S, co v dosahu u mna vyhraje, PMR alebo CB ? Smile A to este nikto nespomenul pri porovnavani dosahov letny bordel na vsetkych kanaloch od DX ktory dokaze poriadne s dosahom zatocit... Ale zase taka chuvicka na PMR dokaze tiez potesit


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #36 on: Marec 05, 2012, 02:07:40 ráno
Ako som spomenul, mal som kontakt s chlapíkom, ktorý bol v aute a ja hore na Devínskej Kobyle pri vysielači. Počuli sme sa ešte, keď bol v Stupave, ale ďalej už nie. Ale medzi panelákmi je PMR stratené, to sme s Adminom a PaloBA skúšali pár dni dozadu.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #37 on: Marec 05, 2012, 02:08:11 ráno
Ja to porovnavam ako to vidi obycajny clovek. Kupim si PMR sadnem do auta a bum nic.... Dal som si CB a vmomente som pocul vsetko normalne. Mali sme rucky aj magnety aj pmrka pred 4r som chodil skoro stale na chatu a isli sme vzdy 4 a viac aut takze po takych 2 vyletoch som hodil pmrko do suflika a odlozil som si ho na zimne hradky na borde. Urcite keby si vysielal 4w na PMR tak je to o inom to ti neberiem. Musim ti oponovat v tom ze CB rucka ma ovela vecsi dosah ako 60m na druhu rucku. To som si isty. A stym PMR to vobec. prepac ale moje skusenosti su fakt uplne ine isli sme 4 auta nepoculi sme sa vobec. neviem ci mam vadne zariadenia alebo co ale vobec...... proste prve a posledne 0b. a hocikedy si to mozme otestovat nabuduce.
Pekný deň...


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #38 on: Marec 05, 2012, 02:09:37 ráno
admin:
Urcite keby si vysielal 4w na PMR tak je to o inom to ti neberiem.

Pozor, to nie je o tom, na ktorom pásme vysielaš (CB alebo PMR), ale odkiaľ vysielaš. Auto sa správa ako faradayova klietka a signál sa z nej dostáva veľmi slabo. Preto sa vlastne montuje anténa na strechu... Aj CB rúčka zvnútra auta by bola bieda.

admin:Musim ti oponovat v tom ze CB rucka ma ovela vecsi dosah ako 60m na druhu rucku. To som si isty.

súhlasím. Pri čistom pásme som sa v meste spojil s kamarátom asi na 5 km. Bolo to už na hranici počuteľnosti, ale dalo sa.




Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #39 on: Marec 05, 2012, 02:10:14 ráno
Fakt teraz musim otestovat tie moje PMRKA lebo sa mi zda ze su nejake divne asi od vyroby. Nieco je vnich zle nezdaju sa mi.

Co sa tyka CB rucky tak auto som velakrat nevidel zmizlo za horizontom ked bolo prevysenie alebo tak a dalo sa pohode dokecat urcite mi to islo lepsie ako na pmr. Ale ked niekam pojdeme zase hromadne na buduce tak to otestujem jedno aj druhe a podam report. Ako moze sa stat hocico nehovorim ze to nieje pravda ale tak moje skusenosti su take ze cb rucka mi isla proste lepsie ako pmr. Nic ine asi neostava ako to len fakt otestovat a potom sa uvidi
Pekný deň...