OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Troll na OM0OVT Makovica

Hosť · 5 · 4695

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

jaroslav.henzely

  • Guest
on: November 08, 2015, 17:40:21 večer
Ahojte,
mám Baofeng UV-5R a používam ho na počúvanie. Napríklad PMR446 alebo miestne prevádzače.
Nemám rádioamatérsku licenciu a na PMR to nespĺňa pravidlá všeobecného povolenia, takže iba príjem  :-X
Moje hobby a zároveň práca je IT, takže tomuto sa venujem len občas  8)

V piatok 6.11.2015 a v sobotu 7.11.2015 som si všimol, že ktosi na prevádzači púšťa hudbu a rozpráva nezmyselnou rečou. Niekoľko hodín.
Pravdepodobne to bol niekto z Terasy, pretože som ho na vstupnej frekvencii prevádzača počul odhadom na úrovni S7 cez malú Diamond anténu.
Určite to nebolo nechtiac, pretože pravidelne otváral vstup pomocou 1750 Hz.

Teraz, 8.11.2015 na výstupe prevádzača počuť iba šum, asi si to prevádzkovateľ všimol.

Veľmi ma zaujímalo prečo to robí, chcel som sa ho to opýtať, no určite sa nebudem znižovať na jeho úroveň, keďže nemám licenciu ani volací znak.
Pýtam sa preto Vás, skúsenejších čo sa s tým teraz bude robiť a či ste sa s tým už niekedy stretli  :D


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: November 08, 2015, 18:15:59 večer
je to radioamater z nemecka Boris , ak si to pocul tak sam vies ze to snim neni vsetko v poriadku on tak raz do roka pride do KE a robi neplechu. Ale uz sa odmlcal, co sa tyka sumu , T cku , sme radi ze vobec prevadzac funguje , ak by sme sa neako zacali do toho starat tak by sa mohlo stat ze T cko skonci uplne.


Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: November 08, 2015, 18:42:04 večer
OVT ma jednu genialnu vlastnost, ze prenasa kmitocty aj pod 100 Hz.
Takze ak sa zavries pod 88.5 tak tam budes pocut len regulernu prevadzku osvietenych amaterov a nie sumy a dristy zo zahrobia.
« Last Edit: November 08, 2015, 18:50:53 večer od Bubu »


jaroslav.henzely

  • Guest
Odpovedať #3 on: November 08, 2015, 18:57:35 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
je to radioamater z nemecka Boris , ak si to pocul tak sam vies ze to snim neni vsetko v poriadku on tak raz do roka pride do KE a robi neplechu. Ale uz sa odmlcal, co sa tyka sumu , T cku , sme radi ze vobec prevadzac funguje , ak by sme sa neako zacali do toho starat tak by sa mohlo stat ze T cko skonci uplne.

Vďaka za odpoveď.
Zaujíma ma, či to robí aj v Nemecku  ;D


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: November 08, 2015, 19:23:13 večer
to neviem