OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ladenie antény

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

sniper

  • Guest
Odpovedať #30 on: Marec 04, 2012, 23:05:07 večer
prikrakom kabli ako máš ty tak bližšie ku staničke len ak by si mal dlhší kabel tak vtedy sa meiria pri antene


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #31 on: Marec 04, 2012, 23:05:35 večer
meras SWR anteny teda ideal je merat hned za antenou, aby si mal priposobenu antenu ale utlm pri cca metroch koaxu je maly tak sa to da aj po metroch pri lepsom koaxi napr. RG 213 sa to da aj na cca 25 metroch, ale to uz je hranicne by som pisal


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #32 on: Marec 04, 2012, 23:06:20 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
meras SWR anteny teda ideal je merat hned za antenou, aby si mal priposobenu antenu ale utlm pri cca metroch koaxu je maly tak sa to da aj po metroch pri lepsom koaxi napr. RG 213 sa to da aj na cca 25 metroch, ale to uz je hranicne by som pisal
Tu by som rad zapolemizoval trochu.

Ak odmeriam PSV pri antene a naladim ju, tak ju budem mat dokonale vyladenu. Treba vsak brat do uvahy aj jeden fakt, ze mozem mat nie moc kvalitny kabel, ktory moze mat odchylku v parametroch. Vysledkom by mohlo byt potom to, ze antena sice naladena, ale kabel sposobi to, ze na ANT konektore vysielacky bude mat take kriticke hodnoty PSV, ze sa moze poskodit konc. stupen. Ja by som rozhodne meral pri vysielacke.

Tesim sa na diskusiu


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #33 on: Marec 04, 2012, 23:06:51 večer
pokial by si mal kvalitny kabel, a mal ho na presnu dlzku podla skracovacieho cinitela, tak potom by sa to dalo pri antene merat ,a malo by to byt mrte dobre naladene, poznam jedneho radioamatera, ten ma naky fest kvalitny kabel, ma ho presnu dlzku, uz neviem na ktore pasmo, a transmach( Z-mach) ma hned pri antene, a mi hovoril ze takto sa to da paradne doladit antena, tak mozno je to tak aj S-metrom
CB všade tam, kde sa len dá


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #34 on: Marec 04, 2012, 23:07:25 večer
anteny pre ham su odlisne od CB su konstruovane trocha inac a doladenie sa da aj cez tuner, otazka je ak doladim antenu ktora kmita uplne inde ako ma a ja ju doladim tunerom tak vyzarovaci vykon bude v mW ale psv bude 1,0


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #35 on: Marec 04, 2012, 23:07:54 večer
Skor ide o to, ze si myslite, ze mate 50ohm kabel, ale on tak celkom 50ohm nema. Ako sa da zmerat potom nejaky koeficient?

@Ivan, ako pises, tuner iba doladi koniec kabla na 50ohm, ale za cenu znizovania vykonu.


sniper

  • Guest
Odpovedať #36 on: Marec 04, 2012, 23:08:22 večer
to je super že tu bude nejaká diskusia aspon sa nie čo priučím/me ale merekovi 560 to asi nepomože


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #37 on: Marec 04, 2012, 23:09:20 večer
Ako v pohode... Tato tema nieje len o mne... Ale celkom dobre sa to cita Smile
Nuz ale ta moja blba antenka president ma stve. Vsetko prekontrolovan e 2x a nic.
Prave ma napadlo, ze cim dlhsia tym lepsia a ta moja 45cm, nic moc. Asi zmenim znacku Smile
Nema niekto zaujem o presidentku?
CB20, PMR03


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #38 on: Marec 04, 2012, 23:10:36 večer
znacka je dobra len dlzka je mala, ja mam Prezidneta ML145 a lieta super, mam aj ML145 Sirio ale prezident ma vacsi magnet a lieta lepsie


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #39 on: Marec 04, 2012, 23:11:14 večer
Este jedna otazocka: Strecha auta je protivaha a zaroven aj (-) ukostrenie anteny?
A ako funguje magnetka? Ona nepotrebuje kostru na streche auta?
CB20, PMR03