OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Naše PMR-ky

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #50 on: Október 13, 2015, 20:28:51 večer
len je to uz starsi model , uz je 9 ka


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #51 on: Október 13, 2015, 21:19:54 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Čo poviete na túto staničku? Wouxun kg-uv8d , idem objednávať :)

You are not allowed to view links. Register or Login
Ja som ju objednal. Za tie peniaze :)

Chlapci, napisali by ste na verejne forum ze jazdite na aute bez papierov cez dedinu stovkou?
Ma to vyssie ERP, zdvih, odnimatelnu antenu, nema homolog pre PMR... Jedine legalne pouzitie na Ham bande. Treba mat vypisany zoznam stanic co mate a presnu polohu QTH, nech to ma urad lahsie... Tak ako to poniektori aj mate ;)

Po technickej stranke je wokoun 8 aj 9 rovnako zly ako baofac 3R 5R a podobne na jednocipaku postavene lacne hracky, co funguju dobre len bez silnejsich signalov +- 50 mega od frekvencie. Lacna lidlovka v meste ma o rad lepsi prijimac... Problem je, ze nemate pustene 2 rozdielne radia na rovnakom mieste, takze to ze je radio nahluchle vacsinou nezistite ;). Ale staci si porovnat lacnu lidlovku a lacneho cinana napriklad 5m od bezdratoveho vonkajsieho cidla meteostanice, naladit slaby signal napriklad chuvicky a budete sa divit co ta cina spravi ked cidlo zavysiela ;)
TX tiez nie je bohvieako slavny, na spektraku je taketo cinske jednocipove radio lahko identifikovate lne, ma o dost horsi signal ako klasika s VCO, kosielka je plochsia a viac chlpata... Prve boaface dokonca mali harmonicke potlacene menej ako kaze norma, s povodnou ostro ladenou antenou ako tak, ale s inou uz cez normu... You are not allowed to view links. Register or Login Potlacenie pri vykone do 25W by malo byt lepsie ako 40dB ;) "Znackove" radioamaterske radia mavaju cez 50dB...
« Last Edit: Október 13, 2015, 22:11:13 večer od pugzley »


Offline tulen

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 1
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88LE
Odpovedať #52 on: Jún 13, 2020, 14:56:45 večer
Heh, sorry že resuscitujem tohoto zombíka.
António, v nejakom 11om-13om sme sa tuším o tomto voušune bavili že slušná blbina za tie prachy :D
ale fakt je, že keď už chcú liezť na PMR s HAM 70centimetrom, tak za o nie veľmi vyššiu sumu majú slušné Yaesu, napr. FT-4XE kde sa dokonca dá nastaviť 0,5 W alebo u iných aj menej a tým pádom porušujú v prvom priblíženiovi akurát nefixný pendrek :D bez všetkých aziatských technických bravčovín.

Ale mám otázok: čo kúpiť ako univerzál do SK a CZ podmienok s ohľadom na aktuálne povoľovacie prdmienky, čo by zvládalo jednak 446-446,2, dvak both 6,25/12,5kHz step a treťjak digi aj analóg? Nejakú fakt PMR/dPMR čo najuniverzálne jšiu s ohľadom na lokálne podmienky ex-Československa? Lebo moja MT725 je už fakt dosť dýchavičná, o chabej výdrži na AAAčka ani nevraviac.

EDIT: odpoviem si asi sám, zatiaľ jediná vec, ktorú som našiel, čo má PMR aj dPMR, dPMR dokonca v plnom 446,0-446,2 rozsahu, len nemá 6,25/12,5 kHz step pre oba spôsoby prenosu, ako VPR umožňuje, je Motorola XT660D. S tým  by sa dalo žiť.
« Last Edit: Jún 14, 2020, 14:03:14 večer od tulen »