OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #50 on: November 30, 2013, 00:16:54 ráno
Marek pozri si album billyho on tam mal tusim dratovicu nahodenu aj palo mal a aj martin tusim alebo miso uz neviem sa mi to pletie ale v albume som ju videl u billyho tusim.
Pekný deň...


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #51 on: November 30, 2013, 08:28:58 ráno
Ja doma tiež vysielam len z drátovky zavesenej na strome :) Ak to s foťákom bude vidieť, tiež niečo pofotím :)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #52 on: December 01, 2013, 00:57:48 ráno
« Last Edit: December 01, 2013, 01:04:58 ráno od Alan TT »


Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn99if
Odpovedať #53 on: December 01, 2013, 09:09:29 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
27A ... fakt nemám iné riešenie,mám na prd balkón...

Ja by som sa snazil dostat na strechu, sice tu vyplakavate, ze je to nemozne, ale casto ste sa o to ani poriadne nepokusili.
Zaklad je pripravit sa na to a vediet ze kazdy spas nieco stoji ci uz financne alebo casovo.

Keby som mal dnes riesit antenu na streche  v novom bydlisku, tak si pripravim podklady na schodzu vlastnikov bytov, teda co tam chcem dat, preco a HLAVNE ze mi to spravi odborna firma ktora MA POISTENIE pre pripad poskodenia strechy pri montazi. Na schodzi staci suhlas od nadpolovicnej vacsiny pritomnych na schodzi a je velky predpoklad, ze to odklepnu, ak je clovek slusny (to nielen na schodzi) a vie zdovodnit preco to chce. Tym ze ma v talone firmu a poistenie na skody, tak by mal zobrat vietor z plachiet bojkom o strechu. Zapisnica zo schodze sluzi ako podklad na zaklade ktoreho MUSI spravca plnit rozhodnutie a MUSI umoznit pristup na strechu.
Firmu co ma poistenie najdes napriklad taku, co montuje STA a satelity, pripadne nejaky lokalny mikrovlnkovy poskytovatel, ale treba si to dohodnut dopredu, nie az po schodzi :) A treba sa pripravit na to, ze je to vec, ktoru mozno este neriesili alebo riesia malo a aj si za to teda zapytaju nasobne viac ako za montaz satelitu.

Ak to na schodzi neprejde, tak az potom riesit tu najhorsiu moznu variantu a to montaz na balkon. A ak nieco na balkon a nenapadne, tak o strop balkonu uchytit ruru, co bude trcat 1,5m od steny (norma dovoluje 1,6m bez bleskozvodu) a na koniec rury zavesit dratovu "kralikovku" co je vlastne "polka" akurat dole hlavou. Je to nenapadne a da sa to vystrcit z balkona len pocas vysielania, po skonceni hodit drat na svoj balkon.

Tak by som to riesil ja.

Ak dovolíš máš tam jednu malú nepresnosť:
-antena podlieha ohlasovacej povinnosti ( montáž na plášť domu ) a vtedy potrebuješ ohlásenie drobnej stavby. Toto asi budeš musieť vybehať sám a ako poznám úradníkov , nebudú vedieť čo od rozkoše pýtať za povolenia . Skús sa inšpirovať   You are not allowed to view links. Register or Login
mne sa to podarilo. Tak držím palce aj iným.


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #54 on: December 01, 2013, 09:53:18 ráno
Jozef zaujal ma tvoj príspevok resp. upozornenie že si musiš splnit ohlasovaciu povinnost ohladom anteny! Byvam tiež v činžiaku mal som aj ja bumeranga za oknom ale ani som netušil že je takéto niečo potrebné. Tu naokoli ako pozeám z okna je to samé satelity ,anteny na internet,klimatizácie a nepočul som nikoho hovorit, že som to bol ohlasit !Píšeš že montáž na plášt domu - rozumie sa pod tym aj zábradlie balkona alebo len vonkajšia panelova čast domu? Máš tam niekde presné znenie tohto nariadenia?- nech si to tu upresníme a vyhneme sa problemom! Kto býva v činžiaku a mal niekedy takyto problem alebo počul o niečom že sa to riešilo tak nech sa zapojí do debaty.


Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn99if
Odpovedať #55 on: December 01, 2013, 13:14:09 večer
Na zábradlie ? To Neviem . Ale aj satelit by mal mať min. ohlasovaciu povinnosť. Je jasné že sa to nerobí a každý si myslí že ak si to primontuje k svojmu oknu je to len jeho vec. Bližšie sa ti ozvem cez týžden teraz mám iné povinnosti


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #56 on: December 01, 2013, 13:42:46 večer
V rokoch 2000 - 2002 som býval v 4-poschodovej bytovke patriacej pod Správu majetku mesta (SMM). Keď som žiadal o povolenie umiestniť anténu na strechu, napísal som voľne formulovanú žiadosť. Necitoval som žiadne zákony ani iné právne normy. SMM moju žiadosť oficiálne preposlala domovníčke, ktorá oslovila všetkých majiteľov bytov, aby sa vyjadrili k mojej žiadosti. Potom ich vyjadrenia poslala späť na SMM a oni mi poslali súhlasné stanovisko za určitých konkrétnych podmienok. Jedna z nich bola, že po bočných stenách budovy nebudú visieť žiadne voľné káble.
Bez súhlasu SMM by som nedostal kľúče od strechy...


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #57 on: December 01, 2013, 20:59:46 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Ak dovolíš máš tam jednu malú nepresnosť:
-antena podlieha ohlasovacej povinnosti ( montáž na plášť domu ) a vtedy potrebuješ ohlásenie drobnej stavby. Toto asi budeš musieť vybehať sám a ako poznám úradníkov , nebudú vedieť čo od rozkoše pýtať za povolenia . Skús sa inšpirovať   You are not allowed to view links. Register or Login
mne sa to podarilo. Tak držím palce aj iným.

Ak dovolis, nepresnost tam mozem ale nemusim mat :)
Ak si totizto nahodim na 2m stoziarik nad strechu antenu X200 pre VHF/UHF, tak nepodlieham pod 50/1976 Zb, nakolko stavba nepresahuje 5m a ani 25m2.
Taktiez ak si na trojnozku so stoziarom 2m ktora bude ukotvena na prinesenych betonovych stvorcoch polozenych na tvrdenom polystyrene a teda nebude mat zaklady ani nebude pevne spojena s budovou nahodim 7m Gain Mastera, tiez nepotrebujem tuto Nestavbu ohlasovat.
Taktiez ak si antenu namontujem namiesto stavajucej nefunkcnej 8m STA (s povolenim vlastnikov) polku tak aby nepresiahla povodnu vysku STA, tiez nepotrebujem povolenie, nakolko sa nejedna o novu stavbu ale o upravu.

Takze k problematike ohlasovania treba pristupovat individualne, v prvom rade je problem ak je objekt pamiatkovo chraneny (alebo v zone), dalsi problem su lokalne VZN (ktore riesia naprikald satelity, zasklievanie loggi atd) a az nasledne ohlasovacia povinnost podla 50/1976 Zb.

Co je ale najpodstatnejs ie, najskor treba mat suhlas vlastnikov, az potom riesit dalsie veci, nie naopak aj ked treba mat jasno v prvych dvoch problematikach a az potom riesit schodzu, to je fakt. Pokial sa jedna o bezny panelak co ma / mal STA, tak je ohlasenie vacsinou len formalita, teda co sa CB anteny tyka. Take krativlnove hrable na rotatore 15m nad strechou presahujuce obvod domu potrebuju toho viac ako len ohlasenie ;)


 
« Last Edit: December 01, 2013, 21:14:17 večer od pugzley »


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #58 on: December 03, 2013, 10:07:28 ráno
Kúpiť, zostrojiť niečo také: You are not allowed to view links. Register or Login

Zavesiť na prút a vybavené?  ::)
CB20, PMR03


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #59 on: December 03, 2013, 15:50:27 večer
ANO IDEALNA ANTENA