OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Mám za sebou veľmi (ne)úspešný portable :)

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
on: Marec 05, 2013, 21:49:42 večer
Ahojte,
ako ste mohli čítať v Shoutboxe,, na rýchlo som Vás informoval o mojom portablovaní z Ostrého vrchu pri Dubnici nad Váhom .
Tentokrát môžem pvoedať, že som skutočne aj portable absolvoval  ;D Napíšem teda stručný popis môjho úspešného portablu.
Nachystal som si veci všetky, ako majú byť. Mobily, peňaženku, že si kúpim dajaký ten dobrý dubnický kebab z hnilého konského mäsa. Vysielačku  som samozrejme nachystal. išiel som sa teda obuť do tenisiek, že načo zimné, šak tam bude len 10 cm blata.
Cesta bola v pohode - sám som nešiel . Išiel so mnou taký jeden môj kamarát s kolečkom menej v mozgu, ale to mi nevadilo, pretože jeho priateľke chýba ešte jeden  ;D Ja síce asi nemám čo hovoriť, pochopíte neskôr :-)))
Ako si tak šlapeme, tá 100 kilová korba mala diferenciál a 4x4, no išli sme hore asi 2,5 hodiny, zatiaľ čo výstup hore trvá 35 minút . To ma ani tak nehnevalo, šak čo človek neurobí pre ženskú  8) .
Ako sme po 2,5 hodine prišli hore, zistil som, že zapadlo slnko, tak že reku okrem GSM idem aj iné FRQoživiť. Samozrejme, že som vysielačku zabudol doma a tak som celý nasratý spravil pár fotiek toho zrúbaného lesa, čo už samozrejme u nás v Dubnici aspoň jednu peknú horu, nezašpinenú od medvedích hovien, museli zrúbať. Tak som zliezol dolu . Cesta dolu trvá normálne 7 minút, ale samozrejme s tou rajčinou sme šli dolu 67 minút.
Čo už, mám 20 rokov, za chvíľu penzia, mám právo zabúdať...  ;D

P.S Fotky dám do galérie, ak na ne zase nezabudnem, len čo to dopíšem.
73 de Juro, Mailo Dubnica (OM4AJK)

« Last Edit: Marec 05, 2013, 21:52:41 večer od Mailo Dubnica »
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #1 on: Marec 05, 2013, 22:38:49 večer
šme še pobavili :D:D:D
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Pali TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 14
  • PMR CH 7; UHF OM0OUR
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #2 on: Marec 05, 2013, 22:43:59 večer
No , som mohol kricat na 70 cm na Javorinu  :D OM2APJ
Albrecht AE 6890, Farun ML-145


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #3 on: Marec 06, 2013, 07:31:08 ráno
Juro, nič v zlom, ale mne kedysi dááááááááááááá áávno, ešte pred mojou 30kou povedala jedna baba, že nárok na sklerózu = zabúdanie je až po 40ke, dovtedy je to blbosť... ale  chápem to, ja som vlani išiel na Pálenie čarodejníc a zabudol som si svetlo... tak pri mizernom svetle ohníčka som tiež nevedel čítať značky protistaníc v denníku... VY 73 Miro


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #4 on: Marec 09, 2013, 16:29:03 večer
Viete, čo naštve ešte viac? Keď po dvoch hodinách stúpania na kopec a polhodinovej príprave vysielacieho pracoviska zistíte, že ste si doma nechali dva z dvoch plne nabitých akumulátorov.. >:(