OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Slovenský CB poľný deň 2016

Spojené udalosti

  • Slovenský CB poľný deň: August 13, 2016 - August 14, 2016

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #20 on: August 14, 2016, 14:48:08 večer
Ja zo Šianca 15 spojení na magnetku. Z pracovných dôvodov som bol len 2,5h. Ale na pásme bola super atmosféra a ten pile-up na Vikingov bol úžasný. Cca 10 min som ich počúval 59 ale tentoraz magnetka asi nestačila. Bolo veľa nových expedícií. Teraz ľutujem že som nezobral stožiar a ⅝, ale bol som po sichte unavený na stavanie.
Zaujímavé bolo, že pásmo bolo okolo 20tej čistejšie ako cca o 22hej aj keď sa nevytvorila silnejšia vrstva Es.
Aké to bolo po 23tej?

@PaloBA pošlem aj do ligy
@matoz Super že sa vám darilo

73


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #21 on: August 14, 2016, 15:33:00 večer
Expedicia z kopca Obrucne 650 m.n.m. pocet spojenie  nula nebolo pocut ani na vyzvu sa nikto neozyval.Skoda vychod  na CB skoncil na zapad to neslo .


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BH
Odpovedať #22 on: August 14, 2016, 16:46:20 večer
Palo BA:

ospravedlnujem sa, expedicia samozrejme bola prava, ale v jej mene sa ozvala ta operatorka taxi sluzby a ked ju vyzvali trnavaci na spojenie, tak bolo dlho ticho  :) potom ich trnavaci vyzvali nech tam nespia a bolo zas ticho. tiez sa drzim heska zi a nechaj zit. Necham taxikarom nabuduce zvolit iny sposob jednania, ked sa nepoucia, potom sa to moze riesit. Mna nahnevalo iba to ofenzivne spravanie. Ale polny den bol super  :)
« Last Edit: August 14, 2016, 16:52:06 večer od TomasNR »
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline ondrej jaklovce

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 37
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08LU
Odpovedať #23 on: August 14, 2016, 19:31:14 večer
Ivan na vychodnom slovensku to včera na cb žilo jak už davne nie asi Marcony musi častejšie chodit do Tatier na vykend.Neviem prečo sme ta nepočuli chodilo to dobre, čakal som nejake stanice z okolia Prešova a Bardejova no nič.Paradne to chodilo z Rakoša Blekymu a Strašidlovy alebo Bubu? nejakych štyristo metrov n.m. a padla Velka Javorina ked nepočujem neuverim gratulujem.


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #24 on: August 14, 2016, 19:48:26 večer
Potvrdzujem včera na východe bolo veľa aktívnych CBčkárov, a len z 250 m.n sme urobili takmer tucet spojení a to len na magnetku. Aj som počul strašidla ako robí spojenie s V. Javorinou ale ja som javorinu nepočul, ale to by som chcel asi veľa od magnetky  ;D


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #25 on: August 14, 2016, 19:52:01 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Ivan na vychodnom slovensku to včera na cb žilo jak už davne nie asi Marcony musi častejšie chodit do Tatier na vykend.Neviem prečo sme ta nepočuli chodilo to dobre, čakal som nejake stanice z okolia Prešova a Bardejova no nič.Paradne to chodilo z Rakoša Blekymu a Strašidlovy alebo Bubu? nejakych štyristo metrov n.m. a padla Velka Javorina ked nepočujem neuverim gratulujem.
Bol som na kopci KN09LH v nedelu rano od 04,30 do 9,00 nebyt 2 metra tak sa s nikym nespojim , jasne bola to asi zla kota pre pasmo CB a a vyzve na kanali c 1 .Foto prilozene


Offline ondrej jaklovce

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 37
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08LU
Odpovedať #26 on: August 14, 2016, 20:10:08 večer
Tu je vidiet že nemusi rozhodovat vyška ale taktika a vyber QTH skratka obist masiv Nizkych Tatier. Ja som bol v šeštometrovej vyške ale schovany za Kralovou holou stred a zapad Slovenska nič aj ked som počul nejake expedicie no na spojenie to nebolo.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #27 on: August 14, 2016, 20:56:17 večer
Strasidlo dal spojenie na Devinsku kobylu na Saigon, takze to bude Top DX zavodu , ked ratame len slovenské spojenia , vychadza to 336km skrz celu republiku ,
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #28 on: August 15, 2016, 12:25:58 večer
CB PD bol pre mňa v tomto roku až druhoradým, v rámci rodinného víkendu v Tatrách. Preto som začal až o pol ôsmej a skončil o polnoci.
S Dejvidovou podporou bola anténa postavená za rekordných 5 min. Postavili sme autá vedľa seba a vyysielali... ja na BlackPirata Dejvid na magnetku. a že mu to chodilo, asi viete aj sami... rovnaké reporty ako mne...
Dovolím si však jednu poznámku k niektorým účastníkom. Ak po vašej výzve vás volá viacero staníc, tak berte toho najslabšieho. V takých kolísavých podmienkach, ako boli v sobotu, je veľmi pravdepodobné, že za minútu, kým spravíte spojenie so stanicou spod kopca reportami 59+/59+, ten slabý signál na niekoľko stoviek km zmizne a už nebude... Pritom sa môže stať, že protistanica má všety vaše údaje a stačí v tom krátkom okne nadiktovať svoje... a hotovo - 200-300 bodov je v denníku...
Som nadšený vysokým počtom staníc v éteri, aj keď niektorí ohlásení účastníci nakoniec neštartovali. Nahradili ich ďalší. Denníky už chodia, takže čakám na ďalšie. Pozorne si prečítajte propozície, v denníku MUSÍ BYŤ:
- DÁTUM a čas
- volačka a qth protistanice
- ak bola na portejbli, tak názov portejbla
- lokátor
- obidva reporty.


Termín odoslania je 21.8.2016, 23:59:59 h.
-------------------------------------------------------------

@Palo BA: mám taký pocit, že to DX nebude :-)

@Ondrej Jaklovce: Marconi je v Tatrách dosť často, tento rok už 3-krát, a ešte niečo pridám. Ale CB je v tomto prípade len druhoradé, bola to skôr náhoda, že som z Tatier vysielal.

@Tomáš NR, Palo BA: Treba si poriadne prečítať  Všeobecné povolenie - pojem "zákaz používania na komerčné účely" tam už nie je... Bohužiaľ, treba ich len slušným spôsobom požiadať o toleranciu a odporučiť im prechod na profi pásmo...


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BH
Odpovedať #29 on: August 15, 2016, 14:58:58 večer
@Marconi:

Vdaka za info. Nic strasne sa nestalo, len som nemal z tej konverzacie pocit, ze niekoho presvedcim aby dal par EUR na profi frekvenciu + vysielacky :(

Firmy v SR (a nielen tu) nie su zvyknute uvazovat sposobom, ze ked na niecom zarabaju kupia si to ako profi sluzbu.
CB ide aj zadarmo a preto "nie je dovod " na "vyhadzovanie penazi" na kupu novych vysielaciek a prenajom frekvencii...

Mozno ich nabuduce presvedcim aspon na zmenu kanala. Neviem ci este plati to, ze vzdialena expedicia ma na kanale prednost, ale to je asi skor vecou slusnosti ako prevadzkovych podmienok CB.

Ale nemusime tuto temu dalej rozmazavat a kazit tak zbytocne dobru atmosferu polneho dna :)
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160