CB ( citizen band ) > Magneticke antény

magnetická anténa UHF VHF

(1/5) > >>

bardejovcan3:
Zdravim Vas
Kupil som si magneticku antenu na UHF VHF konektor SMA-F. Pripajam ju na Intek 980hp. Moja otazka je nasledovna: kabel ma  3m mohol by sa predlzit pripadne na aku max dlzku. Treba aj tuto antenu nejak ladit? Dakujem

IvanBardejov:
da sa predlzit ale treba zmerat , naladit aby si nevysielal do koaxu ale pri rucke s 5 W to neni az take strasne

Alan TT:
Ahoj,
1/ môžeš predĺžiť, ale tieto magnetky majú väčšinou kábel RG58 alebo RG174 (tenší) a tie majú na VHF a hlavne UHF už väčší útlm, takže odporúčam tak max. 10m, radšej menej.
2/ ked budeš predlžovať, tak si sprav kábel "opakovač impedancie", čo je kábel o dĺžke elektrickej polvlny konkrétneho pásma a ten ti zaručí rovnakú impedanciu aká je na anténe aj pri stanici. Pre VHF/UHF (rátané stredy Ham pásiem) a koax RG58 vyhovujú násobky 0,68m. takže dĺžky 0,68..1,36.....3,4...4,08...4,76m..atď.
3/ Anténu treba premerať a doladiť, najlepšie analyzátorom, ale ten na VHF/UHF nemám ani ja...tak aspon SWR metrom a doladiť na najlepšie SWR na požadovanom pásme. Môže byť dosť velký rozdiel SWR na 70cm HAM pásme a PMR pásme napríklad 1:1 a 1:1,8 aj ked do 1:2 je to použiteľné.

bardejovcan3:
Vdaka za rady. Alan TT poslal som ti spravu prisla ti?

Jimmy Cool:
Ahojte. Prepacte, ze skacem do diskusie ale oprasil som stanicku v garazi a hodil do auta a moja prosba na vas je, ze ci mi neviete odporucit niekoho, kto by mi naladil antenu v BA. Len nie firmu. Som z Devinskej ale pridem kamkolvek v BA. Dakujem velmi pekne.

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Chod na plnú verziu