OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

TTI TCB 660

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline netopier

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 33
    • Karma: 0
  • po 100 rokoch opat tu :)
    • Zobraz profil
on: Marec 09, 2012, 14:53:45 večer
Potreboval by som poradit resp. pomoct... dnes som si kupil radiostanicu TTI TCB 660 ( moja prva CBcka  ktoru chcem vyuzivat v osobnom aute.. chcel by som poradit co najvhodnejsiu magnetku a pomoct s jej vyladenim... Viem ze najvhodnejsia by bola ML 145, teda aspon podla toho co som nasiel na forach.. ale mne by skor vyhovovala neaka kratsia tak 90-100cm nakolko mam miniauticko Seat Ibizu a nechcem aby som vyzeral ako neake auticko na dialkove  nsiel dom v Ba firmu Murtoo na Magnetovej, ale tie ceny co maju ma davaju dole.. Nikoho ineho sa mi nepodarilo najst kto by mi predal magnetku a patricne by mi ju aj naladil...  viete mi niekto pomoct v okoli Ba??? inak budem nuteny navstivit spominanu firmu a vysolit nemale peniaze


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #1 on: Marec 09, 2012, 14:54:14 večer
Ja som bol asi tak pred 5r v tej spolocnosti a chcel som si zohnat dobru antenku rozmyslal som o obycajnej polke a ked mi povedal ze stoji 5000SK tak ze to nehrozi. Potom som sa dopracoval k polke asi za 1200sk. Magnetky som tam vtedy nestudoval ale viem si predstavit tie ceny. V BA neviem o ziadnej predajni ale ktora je najblissie je asi NITRA ked to chces hned samozrejme su aj ine kde si mozes objednat aj prostrednictvo m internetu. Linky na obchody najdes aj na portali co popridavali ludia.

You are not allowed to view links. Register or Login
Co sa tyka anteny tak s ML vyzeraju vsetci ako lolovia ale mas zarucenu kvalitu. Povedane bolo o tom toho uz vela v teme takze staci najst vhodny kompromis ci chces dobre vyzerat alebo dobre si zavysielat. Ked mas aj vecsiu antenku moznost jej vyuzitia narasta aj vramci expedicie si lepsie zavysielas len tak s kopca ako ked budes mat mensie prditko.
PSVAk mam v podstate novy takze ak chces mozes sa zastavit niekedy v nedelu ked mam volno a mozme pokecat a tak. Myslim si ze Palo sa rad prida ak dojdes do BA .
PS do senca je ma pocut na magnetku co som si otestoval za pomoci marconiho ked isiel davnejsie do BA. Takze mozno by sme mohli hodit semtam aj vecerny pokec s tvojeho domacom QTH ktore mas uvedene ze senec 
Pekný deň...


Offline netopier

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 33
    • Karma: 0
  • po 100 rokoch opat tu :)
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Marec 09, 2012, 14:54:49 večer
necakal som tak rychlu reakciu  diky  no zajtra idem s autom na vymenu oleja tak si okamzite poriesim to napajanie do auta... potom uz len v pondelok potrebujem antenku neaku rozumnu kupit...  cize by si mi dokazal pomoct s tym ladenim???  chcem to mat cim skor spojazdnene nakolko som sa neako namotal na tuto zabavku uz len z for co som neaky ten mesiac sliedil  kupim v pohode aj cez internet len ta rada by bodla... v nedelu mam tusim tiez free den a asi by som aj moholdobehnut do Ba.. inak tam zhodou okolnosti aj robim a raz za par dni zabludim aj do petrzalky nakolko tam byva frajerka  casom chcem doma na stoziar hodit aj neaku stabilku ... ale to asi az cez leto... zatial sa musim zmierit s magnetkou na aute popripade na balkone

v kazdom pripade diky za rychlu reakciu...

PS: najradsej by som kupil neaku tu anktenku z vysielackyshop .sk nakolko pri objednani CBcky som bol nadmieru spokojny s vybavenim objednavky



Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #3 on: Marec 09, 2012, 14:55:58 večer
jj pohoda, my sme obaja z petrzalky, s vysielackyshop som kopoval aj ja, tiez 100% spokojnost, a tu antenu , no ML145 je asi najlepsia magnetka, lebo je najdlsia, a ked chces nieco kratsie, tak z tychto dvoch :

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

teda moj subjektivny nazor
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #4 on: Marec 09, 2012, 14:56:44 večer
Vcera som nebol na PC takze to potvrdenie registracie nebolo az take rychle ale tak snazim sa co najrychlejsie
Pekný deň...


Offline netopier

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 33
    • Karma: 0
  • po 100 rokoch opat tu :)
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Marec 09, 2012, 14:57:20 večer
diky este raz za odpovede... cize keby som si dnes stihol kupit neaku antenku tak by ste mi vedeli pomoct s tym naladenim v nedelu?  ak ano bol by som Vam velmi vdacny  a zoberiem asi tu metrovu antenku z Murtoo... tu jedinu tam maju za prijatelnu cenu a podla ich tvrdenia aj s pomerne dobrym vykonom... casom aj tak asi presedlam na klasiku ML 145  zatial sa uspokojim s tymto a budem mat potom do rezervy kratsiu... 


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #6 on: Marec 09, 2012, 14:57:49 večer
no to uz je na tebe, co sa tyka ladenia, kvalitne anteny, maju na ziarici znacky ze ako presne ju treba chocytit a mala by byt vyladena, viem ze presidenty do maji, na mojej sirio som to nenasiel, , ale co sa tyka antem, tak len tiato dve znacky, do inych by som nesiel
CB všade tam, kde sa len dá


Offline netopier

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 33
    • Karma: 0
  • po 100 rokoch opat tu :)
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Marec 09, 2012, 14:58:20 večer
ok, asi ste ma presvedcili... kupim dnes tu ML 145... urobim si zo svojej malej Ibizi auticko na dialkove  Admin, najdes si teda v nedelu cas na moje doladenie?


Offline netopier

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 33
    • Karma: 0
  • po 100 rokoch opat tu :)
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Marec 09, 2012, 14:58:43 večer
tak skoncil som predsalen pri 90cm... na zaciatok mi to postaci... neskor sa uvidi... admin, mozeme sa dohodnut teda na nedelu s tym ladenim? najdes si cas? kupim ti vegetu


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #9 on: Marec 09, 2012, 15:00:03 večer
Vegetu si nehaj to racej hrst soli
Zatial nemam nic v nedelu takze sa mozme predbezne dohodnut, na 100 percent ti to poviem v sobotu ked skoncim v praci. pohladam ten kabel a psvak a ukazem ti ako ma vyzerat dobra antenka zoberiem si to moje MLko a potom sa mozme dohodnut na mieste kde sa stretneme. Najskor to bude asi u pala v obyvacke
Pekný deň...