Iné > Iné

Nová mapa do SCBR

(1/3) > >>

MatejTT:
Čaute.
Začal som s tvorbou novej mapy do SCBR. Chcel by som tam popridávať viac bodov ako v minulej mape, no potrebujem od Vás aby ste mi tu napísali všetko čo viete. Napr.: Kde sa nachádza opakovač, nejaké zauj. frekvencie, atď
Píšte všetko čo viete ;)
Vopred ďakujem

S pozdravom
Matej Trnava
73

zephyr:
Robíš to nejako dynamicky? Aby hocikto mohol pridávať/upravovať/odoberať body? Pokiaľ to má byť závislé na "administrácii" jednej osoby, tak to je podľa mňa krátka životnosť celej mapy :D

Ja som pozeral licenčné podmienky Google Maps a vyzerá to sľubne. Dala by sa vytvoriť mapa, kde by sa dynamicky pri načítaní webu pridali všetky body napríklad z databázy. Vízia je taká, že by hocikto mohol pridať bod (amatéra, opakovač, prevádzač?) na mapu, kde by zadaj aj nejaké jednoduché meno (email) a heslo a s týmito údajmi by vedel daný bod upraviť/nahradiť/zmazať.

Nápady by boli a pohravál som sa s myšlienkou, či to nepotiahnuť až na SK/CZ úroveň. Dajme tomu samostatnú doménu, nejaký jednoduchý web a ponechať tam len CB alebo zahrnúť aj HAM?

Názor ostatných? ;)

janokorna:
moj nazor:
-urcite nielen CB, ale aj PMR opakovace a domasedov co sa tam "prilepia".....po najdeni mysou nech sa tam ukaze volacka a (kto da) aj vyvolavaci kanal.
-HAM ked tak iba prevadzace (vystupne frekvencie) pre cajnikovania chtivych.....(kto chce a moze tam chodit, tak si zvysok velmi lahko najde na HAMRADIO.SK) .............. ......mozno to niekoho zmotivuje na HAM komncesiu.

PS: ja to urobit neviem, tak nech to urobite hociako funcne ,tak vam pekne dakujem a skladam pomyselny klobuk dole.

zephyr:
Samozrejme som mal na mysli CB + PMR. Súčasťou značky na mape by podľa mňa malo byť:

* volačka
* kanál
* dátum a čas poslednej úpravy
* email na osobu, ktorá značku pridala
* v prípade opakovača kanál (frekvencia) + subtón
* poznámka?
Keď už si spomenul HAM koncesiu - je to síce OT, ale najbližšie skúšky sú 26.3.2018 :)

bubakTT:
ja by som tam HAM nedaval, bo niektory HAMaci by mohli robit pronlrmi, ked by tam bolo hlavne  CB na ktore padmo dost nadava HAMakov... dal by som len CB a PMR ale presnu LOKACIU nie ak by to nebolo na povolenom mieste ako chate ci niekde... no su skodcovia co by to isli zneskodnit len pre pocit, ze urobili niekomu zle...

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Chod na plnú verziu