OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Len tak zopár slovíčok.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #10 on: December 25, 2012, 20:25:33 večer
no čo , všetci obžraty kaprom,  salatom, kolacikmi, ? mne sa nechce ani hybat, jak idem prasknut, ale pejne DXy dneska lietali zo zapadu
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #11 on: December 26, 2012, 11:44:15 ráno
jj mal som zapnute ,počul som neakých talianov či španielov či kto to bol


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #12 on: December 26, 2012, 12:29:47 večer
no tak bolo treba spravit spojenie , popriat vesele vianoce do sveta
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #13 on: Január 25, 2013, 21:11:29 večer
Ja som robil na dipol niakych Poliakov a Čechov sa mi vidí :) Marcel BA: Za aku cenu by si mi nakreslil obraz (ak by sa ti chcelo) pošli mi please SS :)


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Január 26, 2013, 00:45:52 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja som robil na dipol niakych Poliakov a Čechov sa mi vidí :) Marcel BA: Za aku cenu by si mi nakreslil obraz (ak by sa ti chcelo) pošli mi please SS :)

Budem to brat ako vtip lebo ja neviem kreslit to je prekrelovane len cez tablet naskusku ze ako to funguje :) a hadamby si nechcel nieco take skarede :)
Pekný deň...


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #15 on: Január 26, 2013, 09:02:40 ráno
Marcel BA: Bol som v Prahe v jednej galerií a tam boli na obrazoch kadejake čmaranice a chceli za to 100 000Kč.  ;D


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #16 on: Január 26, 2013, 13:43:21 večer
Marcel ber to!!! Ja ti budu robit MANAGERA , ty nakreslis cmaranicu a ja ju predam Marcovi za 100 000.-
samozrejme deme napoli :D :D :D


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #17 on: Január 26, 2013, 13:48:56 večer
Ach to by ja nekupil. Niekde v Amaterskom Rádiu som čítal že daký HAMo zo SK predal niake elektrónky v USA za 100$ jednu :D a že tu mu za to ponukali 10€ :D tomu sa hutorí obchod :D Asi začne predávať elektrónky :D to by som bol milionar :D Máte tiež niekto peknú zbierku elektrónok ???
Marcel BA: Však počkaj, nakreslí to na plátno a choj s tým do USA, ver mi oplatí sa ti to :)
« Last Edit: Január 26, 2013, 14:29:04 večer od Marco Dubnica »


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #18 on: Júl 16, 2013, 14:27:50 večer
Keď som si tak čítal na hamradiu článok že čo potrebujem na skúšky OM tak som narazil na túto vetu: "Z Ohmovho zákona si jednoducho vypočítame, že pri dotyku s napätím 230 V tečie ľudským telom prúd okolo 115 mA, čo už je hodnota vysoko nad hranicou neovládateľnýc h kŕčov (okolo 80 mA), pri ktorých nie sme schopný prerušiť dotyk." A teraz by ma zaujimalo že ako je možné že ja som dostal z priamy zásah 230V a stále som tu. 1. raz keď som sa držal dlaňov na pravej ruke plechu ktorý bol spojený z nulákom (ten kto vymyslel že nulák by sa mal používať ako ochranný kolík bol s prepáčením riadny k*k*t) som sa zhodov okolností dotkol prstom na tejto dlani aj fáze ktorá bola na svorkovnici za týmto plechom. Bol to pocit asi na 0,75 sekundy a to mi normálne zbrneli ruky. A dokázal som si to uvedomiť a predsa som ich dal preč.
2. raz keď sme s dedom skúšali neónku ktorá bola v tákých plechovích kritoch na dve neonky (iste to sami poznáte) a ten plech bol síce farbený ale mal na sebe flaky korózie a keď sme tú neonku položily na betónuvú skružu studne tak sme to zapali, néonka sa rozsvietila (neviem akým rázom keď bola na betóne) ja som sa o ňu oprel a práve tam kde bola korózia, no a zas som dostal zásah a toto bolo horšie lebo ja som sa celý predklonil a vtedy som dostal zásah čiže som sa musel znovu zakloniť.


Toď vše k tejto nepravdivej vete z hamradio.sk.

Pokračovanie: "Ľudské telo sa z hľadiska elektrického prúdu správa ako rezistor s hodnotou cca 2 kΩ, ktorý bez poškodenia znáša prúdy do 10 mA, rizikom sú prúdy okolo 30 mA a pri prúdoch nad 80 mA sa spravidla nenávratne poškodzuje." No neviem kde na toto prišli lebo z kamarátovej skúsenosti viem že záleži aj na napätí nie len na prúde. No bolo to takto kamarád skúšal nabíjačku na auto AKU (16V 25A) Dotkol sa pravou rukov mínuska a lavou pluska a ja že čo cítíš a on že nič.

Takže asi tolko... Prajem príjemný deň. 73 de SK-770


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #19 on: Júl 16, 2013, 15:04:40 večer
dovod preco zijes ? jednoduchy , prud presiel iba dlanou nie celym telom a srdcom chyt sa lavou rukou fazy a uzemni si pravu noho potom sa uvidi .
bod 2 . neveim preco by sa nemala rozsvietit ked ste ju zapli, dost blbo zformulovane, pokial si dostal len daky vyboj,
            mohol byt nabity kondenzator atd
bod 3 . 16V 25A marco to bude jednosmerne napatie , to je trochu rozdiel ,

ja mam xy zasahov za sebou, aj isrku od 2KW lampy a to uz mi nebolo secko jedno, odhodilo ma 2 metre a popaleniny na ruke
CB všade tam, kde sa len dá