OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Zosilňovače

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #20 on: Marec 09, 2012, 03:07:04 ráno
hm 4W stanica bere pri vysielanid do 1A , uvadza sa vacsinou 1,5A ale to aj s rezervou , ja som si dal na vystup zdroja 1A poistku a este som ju nemusel menit, na radiatore mas urcite nekde napisany odber prudu, bud pramo na zadne strane alebo v papieroch, pripadne na nete , potom to staci zratat, a dat zdroj a rezervu aspon 1A pre istotu
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #21 on: Marec 09, 2012, 03:07:36 ráno
jeden môj postreh: raz som mal zdroj, ktorý mal dávať 12V / 8A, pričom odber stanice (Kenwood TS-870) bol nastavený na minimálny výkon, t.j. 10W. Na SSB fungoval vcelku v pohode, ale na FM sa správal divne. Najmä vtedy, keď som hneď po zakľúčovaní hlasno zakričal do MIC. Vtedy sa stanica vypla.
Toto mi skúste vysvetliť. ďakujem


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #22 on: Marec 09, 2012, 03:08:22 ráno
Marconi, možno nemá rada krik )))) Sranda.
Rovnako by som aj ja chcel vedidť dôvod, prečo keď húknem do prevádzača, tak zvykne vyhadzovať . Určite to súvisí so zdvihom, môj názor.
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Krtko BA

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 7
  • Krtko BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: Marec 09, 2012, 03:08:50 ráno
Presne tak... zdvih. Aj prevadzac mozes pouzivat pri slabsom signale s uzkou FM a este aj s mensim kricanim do mic.


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #24 on: September 19, 2012, 17:29:25 večer
napr. toto: personal.us.es/galba/CUATRIMESTRE_II/TECNICAS/tramaSup.htm


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #25 on: September 19, 2012, 20:03:57 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
jeden môj postreh: raz som mal zdroj, ktorý mal dávať 12V / 8A, pričom odber stanice (Kenwood TS-870) bol nastavený na minimálny výkon, t.j. 10W. Na SSB fungoval vcelku v pohode, ale na FM sa správal divne. Najmä vtedy, keď som hneď po zakľúčovaní hlasno zakričal do MIC. Vtedy sa stanica vypla.
Toto mi skúste vysvetliť. ďakujem
sam vies ze pri SSB prevadzke odber kolise a pri FM ide nosna teda aj plny odber prudu a kazde radio ma iny vlastny odber pre vlastnu spotrebu


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #26 on: September 20, 2012, 13:22:29 večer
jj ako pise Ivan. Myslim si, ze ten zdroj nemal 8A pretoze rovnako sa chova moj Kenwood TS-850 na 5A zdroji. Jednoducho zdroj zacne dodavat stanici maximalny prud aky dokaze a ked to stanici nestaci, tak sa zdroj dostane do ktzv. spicky a tam sa udrzi iba urcity cas, nez prerusi dodavku prudu a tim sa  Kenwood vypne.   


Offline orosys

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 118
    • Karma: 16
    • Zobraz profil
Odpovedať #27 on: September 24, 2012, 23:50:41 večer
Tak ako Ivan napísal, a napokon pri tom veľkom prúde poklesne napätie zdroja tak nízko, že rdst už toto napätie nestačí a sama sa vypne.


mercury

  • Guest
Odpovedať #28 on: September 30, 2012, 23:40:16 večer
este by som sa vratil k teme.... absolutne suhlasim s pugzley-m, ked sa uz teda snazime vysielat a pocuvat, dodrzujme urcite pravidla inak bude na pasme rovnaky bordel jak v celom state... keby kazdy zacal kurit len aby sa dalej dokrical...... . jeden clovek ktoreho nazor si vazim mi asi pred desiatimi rokmi na tuto temu povedal - nie je umenie vystrcit ohnuty drot a natlacit donho 200Watt, skus ho ohnut tak aby ti na tu istu vzdialenost stacili 4..... inymi slovami, vykon je dany, hraj sa s antenou, ked chces nieco dosiahnut.... samozrejme toto je len prezentacia mojho nazoru  ;)


Offline orosys

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 118
    • Karma: 16
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: Október 01, 2012, 08:37:31 ráno
Ono stále platí - základ príjmu a vysielania je  dobrá anténa (čo je na anténe, to sa počíta), a až potom citlovosť a selektivita (príp. výkon),  nakoniec potomto všetkom prídeš na to že "QTH vysiela", alebo záleži aj na umiestnení.