OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #30 on: Január 29, 2013, 19:21:32 večer
Na skusky mozes as ked budes mat 15 inak tam ides zbytocne.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #31 on: Január 29, 2013, 20:21:15 večer
na skoleni nam bolo povedane zastupcom TU SR ze sa uvazuje o znizeni vekovej hranice pre skusky radioamaterske ho vysielania na 14 rokov, kym to ale u nas legislativne prejde budes mat davno aj mozno 20 rokov.


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #32 on: Január 29, 2013, 20:28:48 večer
Teraz ísť na skúšky je asi skoro, za Ing. Kováčovej sa dalo tak 2 3 mesiace dopredu ísť, teraz neviem ako to tam funguje. Nebol asi budú aj v lete, alebo si tam zavolaj, číslo nájdeš na stránke TÚ a spýtaj sa... Nesnaž sa obabrať štátnu skúšku, lebo sa Ti nepodarí urobiť skúšky ešte dlho. Ak nevieš nejakú maličkosť, to sa dá, ale hlavne sa nehraj na machra, skúšajú to ľudia čo majú za sebou toľko praxe čo si Ty ani nepočul. Napríklad techniku skúša OM3LU a ten robil šéfa skupiny konštrukcie meracích prístrojov v Tesle už dávno v dobe keď som tam ja nastúpil.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #33 on: Január 29, 2013, 20:47:30 večer
ano majstre Miroslave


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #34 on: Január 29, 2013, 20:51:45 večer
OM3CU: ja už som tabudol že či máš extra alebo novic, a tvoje ratolesti majú extra že ?? No a k tomu macherstvu, ja som sa nesnažil robiť machra SKORO nikdy, (alebo aspoň čo mi pamäť vraví). Však ke´d tam pôjdem takto o rok tak by som to mal zvládnuť :D veď ešte nemám ani 70cm TCVR a už by som mal OM4 :D
« Last Edit: Január 29, 2013, 20:54:09 večer od Marco Dubnica »


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #35 on: Január 29, 2013, 21:41:50 večer
jasne ze ma vyssiu triedu alebo konecnu triedu do r 2019, moja znacka nema ziadnu triedu tak potom ju neviem ani napisat


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #36 on: Január 29, 2013, 21:50:27 večer
Tak počkať ty máš len takže na číslom máš 1 alebo 2 písmená ??? Sa mi vidí že keď sú 3 písmenka za číslom tak to 1. je trieda, či ??? (A,B,C,D) či ???


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #37 on: Január 29, 2013, 21:54:45 večer
triedy su uz len N a E a ak mas za prefixom slovensko teda OM cislo ides podla krajov a dalej mas pismena 3 pismena ma N ale aj E ak si nezmenil znacku pri prechode z N do E a dvojpismeno pripadne aj jedno pismeno je trieda E , su este aj prilezitostne znacky napr OM95GI a aj znacky klubov ale to sa naucis ak sa ucis na skusky , tak k tomu v kratkosti.Ak sa pytas co mam ja, tak ja sa za svoju znacku nehambim mam OM dalej Presovsky kraj a dva pismena


Offline derick

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 36
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #38 on: Január 29, 2013, 22:02:31 večer
Je to sice CB forum Marco,ale predpokladal by som aspon nejaku zakladnu uroven poznatkov okolo Ham problematiky.N ehnevaj sa bez urazky,mi pripadas ako typicky priklad dnesnej mladeze,ktorej treba vsetko vysvetlit,najneskor ihned.Pokial sa o tuto problematiku skutocne zaujimas,tak je to fakt bieda.Nas ucili,pocuvat,studovat a potom sa pytat.U teba je to naopak...
« Last Edit: Január 30, 2013, 00:03:15 ráno od derick »


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #39 on: Január 29, 2013, 22:19:54 večer
Ja sa najprv pýtam, lebo krúžok OM3KGW mám len raz za týždeň, a doma sa tomu nevenuje nikto. Čiže nemám kde počúvať :D. A môžem povedať že som ešte trochu iný ako ostatný a zas to tu vypisujem celé. Chovám sa TROŠKU inák 1. nehreším, 2. som z celku slušný a 3. niesom pubertiak kerý má všetko na háku a je mu všetko jedno. Tolko o mne.  A čo sa týka VHF tak je to pásmo od tuším 50MHz do 150MHz ak nie tak ma IvanBardejov prosím oprav :) zatial 7, idem búvať  ;) :D