OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #60 on: Január 31, 2013, 21:24:42 večer
na ten list si mas urobit pripravu na ustnu odpoved a ten list ostava ako dokaz v spise , ale skuska pisomna ?
nebudeme tu vypisovat litanie o skuskach treba sa naucit a ist to je jedna rada, ak vies tak to zvladnes , jasne ze ak niektoru otazku nebudes vediet tak ta na nu navedu a pomozu, predsa nerobis skusky na riadiaceho veze letovej prevadzky alebo kapitana lode alebo lietadla.Za minuly rok bolo cca 52 amaterov na skuskach a spravili vsetci.
« Last Edit: Január 31, 2013, 21:27:50 večer od IvanBardejov »


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #61 on: Február 01, 2013, 08:17:07 ráno
To Marco:
Citovať
OM3CU: ja už som tabudol že či máš extra alebo novic, a tvoje ratolesti majú extra že ?? No a k tomu macherstvu, ja som sa nesnažil robiť machra SKORO nikdy, (alebo aspoň čo mi pamäť vraví). Však ke´d tam pôjdem takto o rok tak by som to mal zvládnuť :D veď ešte nemám ani 70cm TCVR a už by som mal OM4 :D
Mám Extra, "C" som mal od 1975, od 1977 "B", triedu A si už nepamätám ale je to hooodne dávno. Tvrdíš, že si nerobil machra? A čo je toto:
Citovať
Lebo isto sa nebudem učiť prefixy a to nehovorím ešte o
a aj Tvoje výroky o tom, že o "Elektronike niečo viem" a pritom si dovolím povedať, že ja o nej niečo viem, ale viem aj koľko toho neviem... a to sa ňou zaoberám už viac ako 40 rokov ako amatér aj profesionál.. vrátane pedagogickej činnosti.. A to stým machrom som myslel naozaj iba v dobrom ako radu, viem, že ak by som skúšal ja a začne sa niekto tváriť ako majster športu a vidím, že to nevie, tak ho znosím pod čiernu zem. Nie z pomsty alebo urazenej ješitnosti, z toho som už dávno vyrástol, to by Ti mohli viacrí potvrdiť, ale iba preto aby sa dotyčný spamätal, lebo je to iba v jeho prospech. Ako napísal Ivan, je písomná príprava iba ako pomôcka pri ústnej odpovedi. Takže sa nespoliehaj, že budeš opisovať ako sa to robí pri bežných písomkách.
Citovať
Chovám sa TROŠKU inák 1. nehreším, 2. som z celku slušný a 3. niesom pubertiak kerý má všetko na háku a je mu všetko jedno. Tolko o mne.  A čo sa týka VHF tak je to pásmo od tuším 50MHz do 150MHz ak nie tak ma IvanBardejov prosím oprav
Takéto správanie je celkom normálne, nič zvláštne. Pásma VKV podľa rozdelenia Telekomunikačn ej únie je nad 30 MHz, ale rádioamatérske VKV pásma začínajú od 144 MHz, pre triedu NOVIC, 50 MHz až pre triedu EXTRA.
To buggi7, Jančo držím palce, potom máš u mňa jednu FT411 na 145 MHZ ak spravíš skúšky.
VY 73 Miro


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #62 on: Máj 31, 2013, 17:12:06 večer
Takže dnes mi bola zapožičaná klubová stanička Alinco DJ-S1E aby som konečne mohol počúvať aj na 2m pásme.


Offline buggi7

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 91
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #63 on: Máj 31, 2013, 22:10:29 večer
Na dvojmetri je dosť nuda, nie? Tu v BA sa mi malo kedy podarí zachytiť nejakú komunikáciu ak nepočítam kolečko rakúšakov a to mám aj skener ktorý je stále, keď som doma zapnutý a skenuje 2m + 70cm.
Zožeň si nejaký skener aby si mohol počúvať pásmo 80m (ak spravíš skúšky, tak najčastejšie budeš robiť spojenia asi tam).

Hneď ma napadlo, že si nemusíš nič kupovať ani zhánať. CZ SDR radio, na kotorom som fičal minulý rok:

You are not allowed to view links. Register or Login

Zvol si pásmo 75m a myškou si nájdi stanicu. Môžes si tam napísať aj svoj nick, aby každý kto počúva na tej stránke vedel, akú frekvenciu počúvaš. Dole je tiež chatbox. Vodopád ti pomôže nájsť stanice. (3700 - 3730 sú najčastejčie Poliaci, 3750 - 3780 najčastejšie CZ, AK, DE)

Musíš mať ale vo webovom prehliadači nainštalované doplnky SHOCKWAVE FLASH, JAVA RUNTIME ENVIRONMENT a JAVA neviem čo....prosto všetko čo od teba bude požadovať tá stránka.
« Last Edit: Máj 31, 2013, 22:25:58 večer od buggi7 »


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #64 on: Máj 31, 2013, 23:07:58 večer
každopádne na 100% chcem aj extra ale to až keď dám 500 QSO :D Takže asi tak a pár rokov :D Však ešte ani novice nemám :D No a ja by som sa mal orientovať hlavne v 10m pásme lebo tam sa mi v poslednej dobe daria DX prefixy


Offline buggi7

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 91
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #65 on: Máj 31, 2013, 23:14:09 večer
vyskúšal si to SDR? Práve tam počúvam poliakov. Tiež na 7MHz je asi 15 staníc.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #66 on: Jún 01, 2013, 14:04:44 večer
na 3756,00 ide rano kolecko slovenske na 3760,00 ide ceske meteo ale to hned rano 6,00 a na 7,0 idu aj ine ako polske stanice, v nedelu zvyknu ceske ale aj sem tam slovenske a zbytok sveta