OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


Zobraziť príspevky

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - TomasNR

Stránky: 1
1
Iné / Rádioamatérsky kurz 2019 v rádioklube Omega OM3KFF
« on: September 22, 2019, 09:43:22 ráno »
Ahojte,

tak sme tu opäť s našim kurzom ;)

vo štvrtok t.j. 03.10.2019 o 18:00 otvárame nový turnus pre rádioamatérsky kurz v priestoroch rádioklubu Omega OM3KFF.
Ak máte záujem stať sa rádioamatérmi, neváhajte sa ukázať o 18:00 na internáte Mladosť na Starých Gruntoch 53 v Bratislave.

Sú to bloky B2, naše antény určite neprehliadnete  :D Ak máte záujem ale nemôžete v tento termín, nevadí, dajte nám vediet na sefovia@om3kff.sk a dohodneme sa.

Všetko je z vašej strany nezáväzné, kludne prídite na kus reči, popozeráte, popýtate sa a rozhodnete sa  ;)

Viac info a kontakty na nás nájdete na našom webe You are not allowed to view links. Register or Login alebo na našom FB: You are not allowed to view links. Register or Login.

73

2
Iné / Rádioamatérsky kurz v OM3KFF v Bratislave
« on: November 02, 2018, 12:25:14 večer »
Ahojte,

vo štvrtok t.j. 8.11.2018 otvárame nový turnus pre rádioamatérsky kurz v priestoroch rádioklubu Omega OM3KFF.
Ak máte záujem stať sa rádioamatérmi, neváhajte sa ukázať o 18:00 na internáte Mladosť na Starých Gruntoch 53 v Bratislave.

Sú to bloky B2, naše antény určite neprehliadnete  :D Ak máte záujem ale nemôžete v tento termín, nevadí, dajte nám vediet na You are not allowed to view links. Register or Login a dohodneme sa.

Viac info a kontakty na nás nájdete na našom webe You are not allowed to view links. Register or Login alebo na našom FB: You are not allowed to view links. Register or Login.

73

3
Iné / Rádioamatérsky kurz 27.09.2017 - Rádioklub Omega OM3KFF
« on: September 24, 2017, 15:50:59 večer »
Ahojte,

v stredu 27.09.2017 o 18:00 sa na ŠD Mladosť, Staré Grunty, Bratislava uskutoční úvodné stretnutie kurzu pre rádioamatérov.

Všetci, ktorí máte záujem dozvedieť sa viac o tom, ako sa stať rádioamatérom ste srdečne pozvaní do priestorov rádioklubu Omega OM3KFF  :)

Ak máte záujem ale neviete sa zastaviť v tomto termíne, kludne sem napíšte, prípadne na našu FB stránku You are not allowed to view links. Register or Login a určite sa vieme dohodnúť aj individuálne.

Tešíme sa na vás a vidíme sa na vrátnici blokov A/B.

73

4
Domáca výroba antnény / Domáca výroba balkónovej antény
« on: Január 07, 2015, 18:33:52 večer »
Zdravím všetkých na fóre. Začínam s CB a mám momentálne iba jednu možnosť inštalácie antény - na balkón.
Boomerang 27 som zavrhol, rozmýšľam nad President Aravali Export You are not allowed to view links. Register or Login.

Balkón má oceľové zábradlie a je vysunutý cca 1m od steny, ktorá je z niečoho ako porobetón (panelák cca 70-te roky). Balkón je široký cca 3,6m. Na Presidenta by som este vysunul konzolu od balkóna cca 1m, kde by bola tato prutovka alebo niečo podobné. Bývam na 4 poschodí z 11 a l/4 by tak bola cca 2m od steny paneláku.

Drotovku nemôžem pustiť dolu, taktiež l/2 alebo dipól nemôžem mať v celkovej dĺžke/šírke cca. 5,2m tak, aby bol napnutý. Taktiež "udice" spustené dolu so závažím nemôžem mať. Susedov mám tolerantných, ale musím sa držať rozumných rozmerov a podľa možnosti jednoduchej konštrukcie.

Prichádza do úvahy štvrťka s menšími protiváhami, viď. na spôsob President Aravali, alebo niečo špeciálne home-made - to by som radšej.

Existuje niečo ako dipól, l/2 čo by mohlo mať deformovaný tvar a vedel by som to horizontálne uchytiť na balkón s tým, že by šírka toho celého vošla do cca 4m ? 
Alebo niečo vertikálne, kde by som nemusel mať celých 5m ale trebárs 4m ?
Alebo niečo ako V alebo invertované V, čo by sa konštrukčne dalo umiesniť na balkón s tým, že by to mierne pretŕčalo ? EH antény veľmi riešiť nechcem (zatiaľ)
Rád by som čo najskôr začal vysielať podľa možno s rozumnou anténou tak, aby som mohol ďalej experimentovať a svoje QTH postupne vylepšovať prípadne zbastiť nejaké veci aj na portable ;)

Na vyžarovacej charakteristik e alebo smerovosti mi veľmi nezáleží, QTH moc dobré nemám, takže tu veľa nevymyslím. Skôr by ma potešilo ako-tak dobré PSV a možnosť naladiť to bez niekoľkomesačn ého laborovania. Rád by som si postavil niečo vlastné, ale nič čo som našiel nezodpovedalo tomu, čo potrebujem. A preliezol som stovky stránok, videl stovky nákresov ale zatiaľ neviem z ktorej strany začať. Hľadám teda anténu, ktorá je tolerantnejšia k rozmerom, prípadne kde sa elementy dajú preistorovo prispôsobiť.

Doteraz som vysielal cez magnetku na zábradlí, ale samozrejme nebolo to nič moc. Len miestne spojenia z okolia NR.

Vopreď ďakujem za radu, pomôžete tak začiatočníkovi, ktorý by sa chcel stať CB-čkárom a pridať sa k CB-komunite  :)

Stránky: 1