OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


Recent Posts

1
CB - súťaže / Re: CB Maraton - návrh nového formátu preteku na debatu
« Posledny príspevok od MatesBrno on August 27, 2019, 09:35:52 ráno »
Bol aktivovaný web súťaže CBM48 na adrese You are not allowed to view links. Register or Login Je ešte trochu "vo výstavbe", ale možete si prečítať propozície, pozrieť sa na postupne aktualizované rozloženie kontrolných staníc a prihlásiť si súťažnú volačku.


fi.muni.cz/~lexa/cbm48/
2
Stacionárne / Re: Akú zakladňovú anténu
« Posledny príspevok od Palo BA on August 19, 2019, 08:50:40 ráno »
existuje original stoziar na plastove okno, zamyka sa do tych vyvodov na vodu , Jano 3ustekova to mal a na tom mal dipol aj Dratovku predtym  , ja tiez uz CB dom nemam, tiez panelak 7 pochodie petržalka, hlinikovy parapet ale i tak magnetka nejde , mal som konzolu poriadnu ktora uniesla aj polku aj gainmaster , susedom nado mno to zacalo vadit a pri zatepleni mi majstri konzolu demiontovali bez opytania vabyvene , odvtedy mam doma CB na stole len na sadanie prachu
3
Expedície - kto, kedy a kam CB / Re: Kto, kedy a kde ide na portejbl CB
« Posledny príspevok od janokorna on August 10, 2019, 11:09:45 ráno »
takže exp. šunka ostava doma zo zdravotnych dôvodov....... ..........snáď   nabuduce.
- ak sa bude dat, tak aspon z auta na kopci vecer neaky ten bodik rozdám(-e)........je to vo hviezdach, je to vo hviezdach..... .. a budu dnes padat, len skoda ze ma byt zamracene.
4
CB - súťaže / Re: CB Maraton - návrh nového formátu preteku na debatu
« Posledny príspevok od MatesBrno on August 09, 2019, 13:58:12 večer »
Dámy a páni CBčkári!

Blíži sa nultý ročník CBM48, zatiaľ je známe, že sa uskutoční 2. alebo 3. víkend októbra, budúci týždeň by malo byť už definitívne jasno. Nie o tom, aké budeme mať počasie, ale o termíne. Zatiaľ sú dohovorené tri kontrolné stanice a štvrtá sa rozhoduje. Už teraz ale viem, že mi bude chýbať kontrolná stanica na strednom alebo východnom slovensku. Dávam preto verejnú výzvu, či by niekto nebol ochotný toto pre pokrytie republík a súťaž spraviť. Hodila by sa nejaká kóta od Vihorlatu alebo Slanských vrchov po cca Vysoké a Nízke Tatry, Poľanu a zvyšok Slovenského rudohoria. Hlavne ak nemáte pokope celú expedíciu, nie je nutné byť aktívny počas celých 48h, pre nultý ročník som sa uspokojil s tým, aby kontrolka vedela vysielať aspoň polovicu času, teda 24h. Tiež to može byť z roznych miest, v niekoľkých časových blokoch, u ľudí s dobrým QTH čiastočne aj z domu, alebo v duchu pretekov cestou na kótu a z kóty. Je žiadúce, aby kontrolka začiatkom septembra mala už podrobný plán vysielania a presunu, ktorý sa zverejní a pomože závodníkom taktizovať.

Ozývajte sa Matesovi Brno, teda mne. Buď tu alebo na cbpr.cz alebo na cbdx.cz alebo mailom.
5
Expedície - kto, kedy a kam CB / Re: Kto, kedy a kde ide na portejbl CB
« Posledny príspevok od MatesBrno on August 08, 2019, 22:36:57 večer »
Ahoj Ivan,
Pamätám, musel si mi to trikrát hláskovat, Lebo taký írečitý slovenský názov som nečakal :-). Z ostruznej sa mi na usb výzvy nikto neozval, tak každá odozva poteší. Ale možno sa pošťastí aj na FM.
6
Expedície - kto, kedy a kam CB / Re: Kto, kedy a kde ide na portejbl CB
« Posledny príspevok od IvanBardejov on August 08, 2019, 19:50:26 večer »
Pozdravujem , kedysi sme mali spojenie na FM , isiel som s Koty Nicovo  , teraz som zvedavy na USB  ale to pojdem z domu KN09MH
7
Expedície - kto, kedy a kam CB / Re: Kto, kedy a kde ide na portejbl CB
« Posledny príspevok od MatesBrno on August 07, 2019, 10:08:04 ráno »
Blíži sa slovenský CB poľný deň. Od 10.8. poobede do nedele rána bude Mates Brno vysielať z kóty Reváň (1204m, JN98HX). Ak chcete vedieť, či by sa spojenie mohlo dať urobiť, vodítkom Vám možu byť denníky z tej istej kóty od expedície Marco Polo: You are not allowed to view links. Register or Login a You are not allowed to view links. Register or Login aYou are not allowed to view links. Register or Login .
Vopred vďaka za každý pokus o spojenie.
Pokračujem v májovo-júnovej tradícii z Ostružnej a budem každých šesť hodín 18:27, 0:27, atď dávať výzvy v USB móde na k27, alebo vedľajšom, ak by bol príliš obsadený. Po USB výzvach v nedelu 0:27 sa pokúsim chvíľu na kanáli 24 (pripadne 25) vysielat z Reváňa výzvu v digi móde Olivia_4_125 a počúvať prípadné odpovede.
8
CB - súťaže / Re: 23. Slovenský CB poľný deň
« Posledny príspevok od MarcelBA on August 06, 2019, 21:32:35 večer »
Marconi skus pozrieť v téme za posledným príspevkom na ľavej strane je že pridať odkaz do kalendára či sa ti tam zobrazí kalendár.
9
CB - súťaže / Re: 23. Slovenský CB poľný deň
« Posledny príspevok od Marconi on August 02, 2019, 22:56:07 večer »
Ok, v pohode, ja som to chcel spraviť, ale som to nenašiel (ale ani som moc nehľadal).
Každopádne ďakujem !
10
CB - súťaže / Re: 23. Slovenský CB poľný deň
« Posledny príspevok od MarcelBA on August 02, 2019, 21:47:03 večer »
Ahoj Marconi pridal som to aj do kalendara aby sa to zobrazilo v uvode stranky. Preto ta editacia prispevku.