Lokátor

Váš lokátor:   Proti lokátor:  QRB:    (km) Azimut:  (0°) | Lokátorova mapa sveta | Slovenský CB rádioklub |

Nástroje

webmail quiz DOMOVSKÁ STRÁNKA HĽADAJ

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

Shoutbox

Sorry, this shoutbox does not exist.

Online podpora

My status
"

* Počasie

Čo je to opakovač.....

Opakovač alebo ľudovo povedané papagáj slúži na príjmanie signálu a následneho prehratia do éteru. Význam tohoto zariadenia pochopíte vtedy keď budete chceť komunikovať na večšiu vzdialenosť a na priamo sa nebudete počuť s protistanicou. Ale akonáhle medzi Vás dvoch postavíte opakovač tak sa budete vedieť dorozumieť s protistanicou. Niekedy vás bude počut aj ďalej ako by ste chceli a to preto lebo opakovače sa montujú na kopce ktoré maju dobrý výhľad a su overené skúsenostiami. Ak sa zaujímate o to kde sa nachádzajú papagáje tak si pozrite mapu alebo viacej o konkrétnych opakovačoch nájdete v téme opakovače.  Či sa jedná o domáci kanál nadmorskú výšku alebo dosah a atď....
Pre opakovače máme vyhradené tieto kanálé
ktoré určilo podla nových
všeobecných povolení ministertvo pôšt a telekomunikáci í .
Samozrejme nieje jednoduché spojazdniť taký opakovač a ešte mu treba nájsť aj dobré umiestnenie. Aj keď sa zvládnu všetky tieto namáhave úlohy nieje ešte povšetkom. Pretože o opakovač sa treba starať, kontrolovať ho, či už je to fyzická kontrola alebo dialková. Určite mi dá za pravdu viacej ľudí v tom že je to  namáhavé ale keď sa to spojazdní a spravia sa prvé pekné spojenia, tak to stojí fakt zato a práve pre tieto potešenia a vymoženosti pokecať si.
Ak ste stále nepochopili ako funguju opakovače alebo sa zaujímate o ich vnútro tak sa kľudne pýtajte v téme na to určenej. Čo je to vlastne opakovac? 

Autor Téma: stavba CB papagaja  (Prečítané 5949 krát)

Offline Marconi

Re: stavba CB papagaja
« Odpoveď #80 napísaná: Apríl 26, 2018, 12:26:22 pm »
@FormatX ...a čo tak uviesť zdroj, odkiaľ si text skopíroval? Ono sa o nič vážne nejedná, len treba dodržať nejaké formality, ktoré sú na stránke SCBR uvedené (hľadaj v pravom stĺpci dolu na You are not allowed to view links. Register or Login)

Offline formatx

• Nováčik na portáli
  • *
  • Príspevkov: 20
  • Total likes: 10
    • Zobraziť profil
    • CB a PMR Veľký Krtíš
  • Lokátor: JN98QF
« Odpoveď #81 napísaná: Apríl 26, 2018, 18:27:23 pm »
Ahoj ten text mám priamo od autora.

Offline Marconi

« Odpoveď #82 napísaná: Apríl 29, 2018, 22:02:15 pm »
Hm, je to možné.
Autor mi ho poslal na zverejnenie. Redakčne som ho upravil a zverejnil. A potom ho autor znova skopíroval a poslal Tebe.
Áno, je to možné... prepáč, že som Ťa podozrieval.

Offline formatx

• Nováčik na portáli
  • *
  • Príspevkov: 20
  • Total likes: 10
    • Zobraziť profil
    • CB a PMR Veľký Krtíš
  • Lokátor: JN98QF
« Odpoveď #83 napísaná: Apríl 30, 2018, 07:53:37 am »
Ahoj v pohode veď dokopy o nič nejde. Ja som to pozdielal pre dobro veci... 73