OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”

We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

CB sa dá využiť na rôzne veci. Každému podľa vlastného gusta samozrejme. Niekto ho používa ako koníček a naplno sa mu venuje a iný zase čisto na nudné zimné večerné chvíľky. Kamionisti na komunikáciu medzi sebou, kolóny poprípade cestu kadiaľ majú ísť a tak ďalej. Ja osobne využívam CB hlavne na nudné večerné chvíľky prekecané do rána.  Sem tam ma zaujíma kde sa nachádza expedícia a či mam pekný report. Samozrejme si treba zahrať na pásme lodičky, piškvorky a iné hry ako  šach, dáma a podobne odvetvia. Medzi moje prednosti využitia patrí aj hlavne to keď niekam vyrážame ako partia teda viacej aut, tak je to celkom zábava. Rýchlejšie ubieha čas a celkovo keď ste v zahraničí nemusíte platiť za volanie do každého auta čo ide s vami, aby ste im oznámili že idete na wc alebo natankovať a na najbližšej odbočke idete smer pumpa poprípade niečo iné. Možno niekoho iného napadne aj iné využitie tejto perfektnej vecičky ktorá je samozrejme zadarmo, bez poplatku a funguje na princípe jednorazovej investície a to do jej kúpy. Samozrejme CB používajú  aj nadšenci 4x4. Dokonca som videl aj CB na bicykli aj motorke či
na horských túrach. Ak vás napadla ešte iná možnosť využitia, píšte.

Medzinarodna sutaz (SR-CR)

Spojené udalosti

• EBH 2018: Máj 26, 2018

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Pixel_TN

• Nováčik na portáli
  • *
    • Zobraz profil
on: Máj 21, 2018, 20:41:52 večer
Sobota 26-Maj-2018 od 20:00 az Nedela 27-Maj-2018 do 8:00 hod.
Cesko-Slovensky zavod na CB pasme.
Baofeng UV-5R - Sencor SMR600
PMR CH3 a CH7

Offline IvanBardejov

• KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Máj 22, 2018, 15:25:28 večer
Dajme tomu spravny nazov: EBH - eter bez hranic
« Last Edit: Máj 22, 2018, 20:08:01 večer od IvanBardejov »

Offline Skipper

• Junior na portáli
  • **
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #2 on: Máj 23, 2018, 08:23:57 ráno
Bohužiaľ musím zrušiť svoju účasť na súťaži z rodinných dôvodov.
Ak zvladnem skúsim aspoň rozdavat body z iného miesta, napr. Trojmedzie v Rusovciach / Szoborpark JN88NA.
Nic moc, ale aspon na uzemia SR.

Aby nedošlo k žiadnemu nedorozumeniu, uvoľnil som Babiu Horu JN99SN ST-20 Exp. Horná Orava.

Želám veľa šťastia v závode!

73 Andreas

Offline IvanBardejov

• KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Máj 27, 2018, 06:26:42 ráno
Sutazil som pod znakom ST42  urobil som 11 spojeni co je na daleky vychod a cas ktori som mal na zavod dobry vysledok, dakujem vsetkym staniciam za spojenie.

Offline Skipper

• Junior na portáli
  • **
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #4 on: Máj 27, 2018, 10:54:36 ráno
Dobre ráno prajem!
Keď má Števo ZV tak pekne prehovoril musel som zrušiť svoje zrušenie účasti na závodu.     
Z QTH Trojmedzie JN88NA 130 m n.m. som veľa neočakával, nakoniec som sa k 18 spojeniam tvrdo dopracoval. Vecsinou som mohol odpovedať expedíciám ktoré som tu počul, okrem Exp. Integráč, nejako nechceli.
Pár krát som aj počul brejk na mna, žiaľ tak slabo že nešlo spojenie.
By má zaujimalo kto to bol. Nepočul som ani SK 393 Škarbak ani SK 787, aj keď mali byt celkom blízko ku mne.
Okrem toho sa mi podarilo odtiaľ spojenie na Exp. Jeleň cez 171 km a Exp. Dračik cez 205 km. A to všetko spravene s doma vyrobenou drotovkou Gainmaster, čo má velmi potešilo.
Čím skôr som preto zložil 3-dielňu skrátenú yagi, čo som mal ešte postavenú.
Ďakujem všetkým Staniciam za spojenie! Šťastný návrat domov!
73 Andreas
« Last Edit: Máj 30, 2018, 06:01:03 ráno od Skipper »

Offline Marconi

• Pokročilý
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #5 on: Máj 27, 2018, 11:35:17 ráno
Ahoj Andreas, je super, že si sa ozval. ďakujeme za spojenie a bodíky (89 km) k nám na rozhľadňu Marhát. Škoda že 23.6. kedy je v Rakúsku poľný deň, budem pracovne mimo CB. Je to ale príležitosť pre ostatných otestovať svoje jazykové zručnosti  :o

Teším sa dopočutia 

Offline janokorna

• Senior portálu
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #6 on: Máj 28, 2018, 06:33:29 ráno
takze podam tiez "rychly" report: moja druha exp. dopadla dobre, ba priam az nad moje ocakavania. mali sme dobre portejblove QTH, za "dohodenie" dakujeme radioklubu Manin z PB.
 antenu su mal Andreasovu dratovu GM na laminate, vrch vo vyske 25m. spojeni sme urobili okolo 120. najdhlsie asi Pohadku(cca380km) a Michala Svidnik(do 200km).  pocul som aj Radegast, ale nedobil som sa tam ani o 2h v noci. (ale nebol som na pasme sam, kto takto nepochodil).
Andreas aj som pocul, ze s tebou niekto robi spojenie, ale teba uz nie. snad nabuduce.

« Last Edit: Máj 29, 2018, 15:31:31 večer od janokorna »

Offline formatx

• Nováčik na portáli
  • *
    • Zobraz profil
    • CB a PMR Veľký Krtíš
  • Lokátor: JN98QF
Odpovedať #7 on: Máj 28, 2018, 09:29:42 ráno
Expedícia KRTKO v zostave FormatX a VK3 ďakuje všetkým zúčastnením staniciam za spojenie počas EBH 2018.

;) 73 PRIATELIA ;)
« Last Edit: Máj 28, 2018, 09:31:33 ráno od formatx »

Offline Alexander

• Nováčik na portáli
  • *
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88KJ
Odpovedať #8 on: Máj 31, 2018, 08:06:38 ráno
Ďakujú aj Záhoráci za spojenia  :D Prvá naša exp.  To som si nedávno kúpil CB-čku do mojej 4x4 kedže off-road bez antény je ako osobák. Som ani netušil že pri digitálnom svete PC a Mobilov ešte sú nadšenci CB. Som rad že to ešte žije. Pre mňa CB má svoje čaro. Spravil som aj s PMR 2 spojenia len pre radosť.  :D s CB cez 70 spojení. Bola to super noc takže počujeme sa aj nabudúce v EBH prípadne aj v CB poľný deň.
Doma CRT SS 9600 N Blue , mobil Alan 42. Sirio GPE 5/8 Sirio turbo. Dnt CV2000 , Premier CB2010