OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”

Od 17.10.2018 OSCB portál je momentálne nastavený v údržbovom režime. Práve prebieha celková reinštalácia portálu. Prosíme o kúsok strpenia.

Dnes 22.10.2018 bolo pridaných zopár modifikácií ako napríklad fotogaléria, kontaktná stránka. mapa CB-PMR

CB sa dá využiť na rôzne veci. Každému podľa vlastného gusta samozrejme. Niekto ho používa ako koníček a naplno sa mu venuje a iný zase čisto na nudné zimné večerné chvíľky. Kamionisti na komunikáciu medzi sebou, kolóny poprípade cestu kadiaľ majú ísť a tak ďalej. Ja osobne využívam CB hlavne na nudné večerné chvíľky prekecané do rána.  Sem tam ma zaujíma kde sa nachádza expedícia a či mam pekný report. Samozrejme si treba zahrať na pásme lodičky, piškvorky a iné hry ako  šach, dáma a podobne odvetvia. Medzi moje prednosti využitia patrí aj hlavne to keď niekam vyrážame ako partia teda viacej aut, tak je to celkom zábava. Rýchlejšie ubieha čas a celkovo keď ste v zahraničí nemusíte platiť za volanie do každého auta čo ide s vami, aby ste im oznámili že idete na wc alebo natankovať a na najbližšej odbočke idete smer pumpa poprípade niečo iné. Možno niekoho iného napadne aj iné využitie tejto perfektnej vecičky ktorá je samozrejme zadarmo, bez poplatku a funguje na princípe jednorazovej investície a to do jej kúpy. Samozrejme CB používajú  aj nadšenci 4x4. Dokonca som videl aj CB na bicykli aj motorke či
na horských túrach. Ak vás napadla ešte iná možnosť využitia, píšte.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline IvanBardejov

• KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
    • Zobraz profil
on: September 27, 2018, 16:27:23 večer
Dovoľte mi týmto Vás všetkých čo najsrdečnejšie pozdraviť a oznámiť Vám, že z iniciatívy
niekoľkých rádioamatérov, zanietencov a priaznivcov tiesňovej komunikácie vzniklo
občianske združenie pod názvom EMCOMM Slovakia – záchranný rádiokomunikač ný systém.

V našich radoch radi uvidíme aj nekoncesionova ných priaznivcov rádiového vysielania
na pásmach CB, PMR alebo LPD. Sme otvorení každému, kto prejaví záujem o spoluprácu v našom tíme a stotožní sa s našou myšlienkou tiesňovej komunikácie.

Viac info na stranke emcommu vsetci ste vitani.

Offline dominik

• Junior na portáli
  • **
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: September 27, 2018, 22:32:33 večer
Je to združenie priateľov rádiového a /p vysielania . Čiže každého koho zaujíma vysielanie no a samozrejme tiesňová rádio komunikácia. 

Offline dominik

• Junior na portáli
  • **
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: September 27, 2018, 22:42:58 večer
You are not allowed to view links. Register or Login na stránke sa pracuje

Offline tato

• Nováčik na portáli
  • *
  • alias OM1TD
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ND
Odpovedať #3 on: September 28, 2018, 10:11:07 ráno
Čo na to ARES

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline dominik

• Junior na portáli
  • **
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: September 28, 2018, 12:55:56 večer
Vsak aj mi sme clenovia aresu. Tak ti poviem je to rozne. Ale emcomm je ozajstny ma ico buduje zatial jeden klub . Je na zaciatku a je na nas ako to bude vyzerat.
« Last Edit: September 28, 2018, 13:13:16 večer od dominik »

Offline IvanBardejov

• KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: September 28, 2018, 13:33:37 večer
Čo na to ARES

ARES  , ktoreho sme clenovia , je len piate kolo u voza pri SZR

Offline dominik

• Junior na portáli
  • **
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: September 28, 2018, 14:26:11 večer
Je to tak

Offline dominik

• Junior na portáli
  • **
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Október 31, 2018, 23:26:31 večer
You are not allowed to view links. Register or Login chalani ak máte záujem sa pridať alebo dobehnúť k nám do klubu (CB HAM PMR) OM3KLL 
na hangouste sme partia kde sú ham, pmr ,cb kľudne sa k nám pridajte
« Last Edit: Október 31, 2018, 23:37:03 večer od dominik »