OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”

We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

CB Maraton - návrh nového formátu preteku na debatu

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MatesBrno

• Nováčik na portáli
  • *
    • Zobraz profil
    • CBPMR
Odpovedať #10 on: November 02, 2018, 09:00:53 ráno
Ahoj Paľo
- vyhodnocovanie bude robiť aspoň zčasti počítač
- stanica striedajúca režimy (presun, portejbl a zas presun) bude odovzdávať niekoľko denníkov, problém so zápisom viac lokátorov na presune som zatiaľ vyriešil tak, že sa bude v CL6 formáte písať do poznámky
- z čoho vysiela neriešim, musí to byť v súlade s vyhláškou
Mates Brno (JN89GE, 320m)

Offline MatesBrno

• Nováčik na portáli
  • *
    • Zobraz profil
    • CBPMR
Odpovedať #11 on: August 09, 2019, 13:58:12 večer
Dámy a páni CBčkári!

Blíži sa nultý ročník CBM48, zatiaľ je známe, že sa uskutoční 2. alebo 3. víkend októbra, budúci týždeň by malo byť už definitívne jasno. Nie o tom, aké budeme mať počasie, ale o termíne. Zatiaľ sú dohovorené tri kontrolné stanice a štvrtá sa rozhoduje. Už teraz ale viem, že mi bude chýbať kontrolná stanica na strednom alebo východnom slovensku. Dávam preto verejnú výzvu, či by niekto nebol ochotný toto pre pokrytie republík a súťaž spraviť. Hodila by sa nejaká kóta od Vihorlatu alebo Slanských vrchov po cca Vysoké a Nízke Tatry, Poľanu a zvyšok Slovenského rudohoria. Hlavne ak nemáte pokope celú expedíciu, nie je nutné byť aktívny počas celých 48h, pre nultý ročník som sa uspokojil s tým, aby kontrolka vedela vysielať aspoň polovicu času, teda 24h. Tiež to može byť z roznych miest, v niekoľkých časových blokoch, u ľudí s dobrým QTH čiastočne aj z domu, alebo v duchu pretekov cestou na kótu a z kóty. Je žiadúce, aby kontrolka začiatkom septembra mala už podrobný plán vysielania a presunu, ktorý sa zverejní a pomože závodníkom taktizovať.

Ozývajte sa Matesovi Brno, teda mne. Buď tu alebo na cbpr.cz alebo na cbdx.cz alebo mailom.
Mates Brno (JN89GE, 320m)