OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Čo je to opakovač.....

Opakovač alebo ľudovo povedané papagáj slúži na príjmanie signálu a následneho prehratia do éteru. Význam tohoto zariadenia pochopíte vtedy keď budete chceť komunikovať na večšiu vzdialenosť a na priamo sa nebudete počuť s protistanicou. Ale akonáhle medzi Vás dvoch postavíte opakovač tak sa budete vedieť dorozumieť s protistanicou. Niekedy vás bude počut aj ďalej ako by ste chceli a to preto lebo opakovače sa montujú na kopce ktoré maju dobrý výhľad a su overené skúsenostiami. Ak sa zaujímate o to kde sa nachádzajú papagáje tak si pozrite mapu alebo viacej o konkrétnych opakovačoch nájdete v téme opakovače.  Či sa jedná o domáci kanál nadmorskú výšku alebo dosah a atď....
Pre opakovače máme vyhradené tieto kanálé
ktoré určilo podla nových
všeobecných povolení ministertvo pôšt a telekomunikáci í .

Samozrejme nieje jednoduché spojazdniť taký opakovač a ešte mu treba nájsť aj dobré umiestnenie. Aj keď sa zvládnu všetky tieto namáhave úlohy nieje ešte povšetkom. Pretože o opakovač sa treba starať, kontrolovať ho, či už je to fyzická kontrola alebo dialková. Určite mi dá za pravdu viacej ľudí v tom že je to  namáhavé ale keď sa to spojazdní a spravia sa prvé pekné spojenia, tak to stojí fakt zato a práve pre tieto potešenia a vymoženosti pokecať si.
Ak ste stále nepochopili ako funguju opakovače alebo sa zaujímate o ich vnútro tak sa kľudne pýtajte v téme na to určenej. Čo je to vlastne opakovac? 

Podriadená diskusia

Nžiadny nový príspevok Opakovače

Táto téma je určená hlavne pre pripravované alebo už fungujúce opakovače na Slovensku. Prosím vkladajte témy len ktoré sa týkaju funkčného opakovača.

91 7 Posledny príspevok od IvanBardejov
Re: Opakovac
December 18, 2015, 23:08:02 večer
Nžiadny nový príspevok Výstavba opakovača

Výstavba opakovača

99 1 Posledny príspevok od janokorna
Re: stavba CB papagaja
August 05, 2020, 08:41:32 ráno
Nžiadny nový príspevok Iné

Vśetko k danej téme len nezaradené

57 3 Posledny príspevok od Mailo Dubnica
Re: softverovy opakovac ...
Október 24, 2018, 21:43:37 večer