OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

* Expedície

   
Expedície



Vaše naše reporty, po skončení expedícií

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline formatx

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 28
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
    • CB a PMR Veľký Krtíš
  • Lokátor: JN98QF
Odpovedať #170 on: Máj 02, 2019, 08:15:23 ráno
 ;)Expedícia KRTKO bola 1.5.2019 vybehla na kopec podporiť expedíciu Bradlo a zároveň spraviť pár spojení a otestovať  novú techniku. ďakujeme všetkým za spojenia a vidíme sa v sobotu na REMATE. 73 Priatelia. :)

« Last Edit: Jún 04, 2019, 18:20:17 večer od formatx »


Offline Roman

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 106
    • Karma: 13
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88PI
  • Skype: romankrizan
Odpovedať #171 on: Máj 13, 2019, 19:15:14 večer
V sobotu 11.5. sme vybehli na Kuklu [JN88PJ] spravit zopar spojeni so ligy.
Napriek tomu, ze neboli ohlasene takmer ziadne expedicie podarilo sa nam spravit cez 30 spojeni a 2x DX do Anglicka  :)
Dakujeme vsetkym co sa ozvali a uz teraz sa tesime na EBH v juni.

73
Roman Modra
Exp.Križiaci


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #172 on: Jún 02, 2019, 19:40:00 večer
nuž, včera , čista beznádej na Devínskej kobyle.
Prvý raz som sa teda rozhodol že pôjdem s Exp.Saigon na EBH , aj keď som nebol od začiatku  lebo pracovné povinnosti inak nedovolili, okolo jednej som dorazil hore.
Dokonca sa mi podarilo vybaviť oficiálny povolený vstup pre vozidlá, kedže je tam zákaz vjazdu a rampa a dva roky dozadu tam už sliedili policajti.
Už predtým som ich počúval v Petržalke v aute pri pódiu a počul som tam istú nemohúcnosť počuť volajúce stanice. 100-150km, a viac nepočuli ani ťuk.
Dokonca stanice ktoré bežne chodili 59+ teraz zašumené.
po tom čo som prišiel hore sme dali krátku pauzu, hodili par slov a dedukovali čo bude za problém.
postupne sme zistili že vysielať , to vysiela ako obvykle dobre, expedície čo sme počuli nám hlásili že je na nás z Čiech ale aj východnej strany slovenska slušný pajlap, pokúšali sa nám robiť relátka no u nás  ani ťuk , ani zmenu šumu, a to nám prichádzali správy že mi tu valíte 59 a u nás ani zmena šumu . Vyskúšané asi 4 iné vysielačky a nič, magnet na aute tiež hluchý. Problém je jasný - príjem ale nie u nás. Jediná vina padla na vysielač Satro ktorý tam vyrástol cca 3-4 roky dozadu uprostred prístupovej cesty. Rok čo rok na ňom pribúdajú nové mikrovlnky a iné vysielače. Došlo nám že keď tam Saigon vysielal naposledy tak bol stožiar takmer prázdny a teraz je tam kopa antén a jedna čo smeruje na Petržalku je presne vo výške a do smeru našej antény upevnenej na provizórnej rozhľadni z tela rakety. Teda Kobyla ako portejblové stanovisko je nepoužiteľná. Kóta z ktorej sa podarilo spraviť druhé miesto v SVK poradí na EBH 2016 je teda nepoužiteľná. Chabých 67 spojení je teda hlboké sklamanie a Saigon si bude musieť hľadať novú domácu kótu. Na foto spomínaný vysielač a náš penetrátor  a bezradný Juraj BA alias Cipik rozmýšľajúci kam inam. Nad ránom sa mi podarilo vyťiahnúť zo šumu dve spojenie na českú stranu s rádiom 1 a signálom 0 a zbalili sme to smer káva na pumpu. Cestou dole som ese hodil reč s Krížiakmi, kde mi Roman povedal či sme nečítali diskusiu že kobyla je KO vďaka tomu vysielaču, no priznám sa že som takú diskusiu nikde nezachytil , Takže CBPD buď Kamzík alebo Smrekovica.
Toľko k mojej prvej účasti po 3 rokoch na CB pásme , keď som sa konečne dostal na nejaký portejbl.
CB všade tam, kde sa len dá


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #173 on: Jún 02, 2019, 20:31:44 večer
Palo, problem tam bol uz minuly rok, chcel som odtial robit sota dx v ramci celosvetovo dohodnuteho terminu a toto na mna cakalo na 20m: You are not allowed to view links. Register or Login

Antena rozbalena este o par metrov dalej ako ta vasa.

Na 145MHz tam uz bordel nie je.


Offline erixon

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 8
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EO
Odpovedať #174 on: Jún 02, 2019, 20:46:18 večer
Exp. Baťovan ďakuje všetkým za QSO.
73.


Offline formatx

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 28
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
    • CB a PMR Veľký Krtíš
  • Lokátor: JN98QF
Odpovedať #175 on: Jún 03, 2019, 12:29:17 večer
Expedícia KRTKO ďakuje tiež všetkým za spojenia a dopočutia priatelia 73.
« Last Edit: Jún 04, 2019, 18:20:41 večer od formatx »


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #176 on: Jún 03, 2019, 19:27:13 večer
pridavna antena na PMR  ?


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #177 on: Jún 03, 2019, 20:58:44 večer
nuz ja dam aspon fotku mojej mobil-zakladne so sutazno-mobilno- dratovou "skiperovkou" . nieco mi teraz neslapalo OK, lebo prevaznu vacsinu reportov som daval lepsich ako prijmal .

  celkom prijemne ozivenie bolo ked sme si s Apacom blikali na 22km....namet nabuduce: v noci ked uz je polo- ticho si urobit taku malu blik-blik pmr "stafetku" ;D ;D ;D ;D ;D
« Last Edit: Jún 04, 2019, 06:32:08 ráno od janokorna »


Offline MatesBrno

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 53
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
    • CBPMR
  • Lokátor: JN89GE
Odpovedať #178 on: Jún 04, 2019, 00:49:53 ráno
Pridám aj ja jednu fotku svojich antén na Ostružnej (JO80OA) v Jeseníkoch a ako to z tých 1184 mnm chodilo.
=====

=====

=====
Dva drôtové "slim-jimy" som mal sfázované 75 ohmovým vedením, ale chodilo to dobre len určitými smermi, tak som nakoniec po pár hodinách prešiel na vysielanie len na jednu z antén. Až doma som sa potom dočítal, že keď sú prvky anténneho poľa od seba viac ako 1/4 vlnovej dĺžky, vzniká už pomerne členitý horizontálny vyžarovací diagram s viacerými minimami. Takže musím dať antény bližšie k sebe alebo mať možnosť celým závesom točiť aspoň +/- 45 stupňov  ;)

Spojenie na exp Tatran by muselo na priamo ísť rovno cez 2200m vysoký hrebeň Liptovských holí, takže je jasné, že sme robili spojenie odrazom (alebo ohybom?). Heloukošice sa podarili iba raz, aj to na SSB, do zbierky mi chýbal už iba Michal Svidník  :-\ . Vačšina spojení na Krušné hory prebehla behom 30min ráno po piatej hodine. Počul som pár staníc za kopcami na Slovensku (Aďo Šaľa, Stará Vrana Nitra, tuším aj Peter Urmince, ale nepodarilo sa mi na nich dovolať). Naopak, potešilo hneď niekoľko spojení do Bratislavy, dokonca aj na exp Saigon  ::) .

Ďakujem všetkým za spojenia. 

Mates Brno
« Last Edit: Jún 04, 2019, 01:05:22 ráno od MatesBrno »
Mates Brno (JN89GE, 320m)


Offline Roman

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 106
    • Karma: 13
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88PI
  • Skype: romankrizan
Odpovedať #179 on: Jún 04, 2019, 09:23:04 ráno
Na mape si to rozprestrel ako vejar  :)