Lokátor

Váš lokátor:   Proti lokátor:  QRB:    (km) Azimut:  (0°) | Lokátorova mapa sveta |

Nástroje

webmail quiz DOMOVSKÁ STRÁNKA HĽADAJ

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

Shoutbox

Sorry, this shoutbox does not exist.

Online podpora

My status
"

* Počasie

* CB antény

Ako slovo na úvod do tejto témy by som chcel použiť výrez Dejvidoveho článku na portáli ktorý sa na to ideálne hodí. Takže najskôr by som všeobecne antény rozdelil na prijímacie a vysielacie. Ajkeď vzniklo toto rozdenie, tak velký rozdiel medzi nimi nieje.Praktick y je teda klasická anténa navrhovaná takisto na tú istú frekvenciu či pre vysielanie alebo prijímanie, no toto tvrdenie neplatí pre feritové antény a pre antény , v ktorých sa má vyžiariť obrobský výkon (rádovo kW).Ďalším nevyhnutným pojmom v oblasti antén je napájač. Nieje to zdroj elektrickej energie, nakolko sa teraz bavíme o anténach. Napájačom antény je koaxiálny kábel, vlnovod  alebo iné vedenie, ktoré prepája vysielač (prijímač) a samotnú anténu. Teraz dám jednu takú klasicky múdru myšlienku, iste mi málo z vás bude veriť, ale praxou prídete na to, že mám pravdu : Kvalitná anténa, jej vhodné umiestnenie, dobrý stožiar, kvalitný nízkošumový a nízkoútlmový koax má väčší vplyv na kvalitu príjmu alebo vysielania ako citlivosť prijímača. (výstupný výkon vysielača).

Autor Téma: Ladenie antény  (Prečítané 31274 krát)

Offline Alan TT

• Senior portálu
  • Príspevkov: 218
  • Total likes: 27
  • Rock is back
    • Zobraziť profil
  • Lokátor: JN88SI
Re: Ladenie antény
« Odpoveď #170 napísaná: Január 04, 2017, 17:56:20 pm »
PSV na CH20 blizko 1,1 a na krajoch do 2 je na magnetku super! Tieto krátke antény sú dosť úzkopásmové, takže 1,1 v celom pásme asi nedosiahneš.

Inak tiež som mal na stole 3 PSV (SWR) metre a skúšal ich na tej istej anténe a každý ukazoval inak.
Čo je ale podstatné ten môj ukazoval najmenej  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline TadeLE

• Nováčik na portáli
  • *
  • Príspevkov: 47
  • Total likes: 2
  • Nováčik
    • Zobraziť profil
  • Lokátor: KN09HA
« Odpoveď #171 napísaná: Január 04, 2017, 20:05:36 pm »
Ked to je na magnetku super tak super ;D aj tak ju asi velni nebudem pouzivat
Nováčik

Offline IvanBardejov

« Odpoveď #172 napísaná: Január 04, 2017, 22:54:38 pm »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ked budem mat cas Ivan tak ti napisem.
som rad a rad sa stretnem na spisi je dost amaterov co ti vedia poradit a vysvetlit aj ine pasma

Offline stenli

• Nováčik na portáli
  • *
  • Príspevkov: 1
  • Total likes: 0
  • CB 20 PMR 1
    • Zobraziť profil
  • Lokátor: JN98AH
« Odpoveď #173 napísaná: Jún 27, 2017, 17:48:47 pm »
 zdravím pomohol bi mi niekto z NR zladiť anténu na aute   ďakujem

Offline IvanBardejov

« Odpoveď #174 napísaná: Jún 27, 2017, 18:08:32 pm »
skus You are not allowed to view links. Register or Login  sidlo Nitra  , Miro ti urcite pomoze